Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A nyugati országok azért...

A nyugati országok azért versenyképesek mert a sok keleti olcsó János elvégzi béren alul is a munkát?

Figyelt kérdés

pl nézegettem osztrák szakács állásokat, mindenhol minimálbért írnak szinte a munkákhoz (ott kötelező kiírni). Magyarországon kb egy szakács se dolgozna minimálbérért, mégis melyik szakács dolgozna nettó 70 ezerért?


Ugyanezek az emberek meg vigyorogva dolgoznak Ausztriában/Németországban minimálbérért.


2015. nov. 17. 10:18
1 2
 1/15 TamásTóth ***** válasza:
Kedves séffiú. Nyilván attól függ, hogy milyen munkát végez az adott szakács. Szakács és szakács között is vna különbség. ha például michelin-csillagos szakács valaki, akkor valószinüleg többet keresel, mint a minimálbér, ha viszont egy kis faluban vagy egy kifözdében a szakács, akkor lehet, hogy csak minimálbért kapsz. A tudásnak nagyon sok köze van, ahhoz, hogy mennyit keresel. (Értsd, SZÁMÍT, hogy mennyire vagy jó az adott szakmában)
2015. nov. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nézegetek Msgyarországon szakács állásokat, a legalapabb állásoknál is jóval többet kínálnak mint a minimálbér.


Nézegetek osztrák állásokat, mindenhol ott virít a bruttó 1400, ami egy gyorsétteremben dolgozó bére, tehát minimálbér.


Hisz mivel minimálbérért is rengeteg olcsó János áll sorba, miért is adjon többet az úr....



Nézegetek pék állásokat is, őket is majdnem minimálbéréért szivatják


Das Mindestentgelt für die Stelle als Bäcker/in beträgt 1.562,05 EUR brutto pro Monat auf Basis Vollzeitbeschäftigung.


Durva!


kb 90 euróval több nettóban mint a gyorséttermi dolgozó bére...


Ezért tanultak a pékek szakácsok?

2015. nov. 17. 10:27
 3/15 TamásTóth ***** válasza:

Google-ztem és az első találatot linkelem be:


[link]


"€ 1700 netto / Monat, mit Bereitschaft zur Überzahlung"


1700 nettóról beszél te meg 1400 bruttóról. És ez csak egy volt a sok kö9zül, biztos találnék olyat is, ahol 2000 nettó fölött fizetnek.

2015. nov. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Ez vezető szakács! :D


A legtöbb mezei szakácsokat miniálbérért szivatják.


Csak akkor azt nem étem miért mondják azt hogy ha nem akarsz minimálbért keresni, tanulj!


A szakácska tanult, jutalma, minimálbér!

2015. nov. 17. 10:35
 5/15 TamásTóth ***** válasza:
És akkor mi van ha vezető szakács? Mint írtam szakács és szakács között is van különbség.
2015. nov. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Elképesztő ami a nyugati országokban megy.


Iszonyatosan kihasználják a keleti munkaerőt.


Szinte mindenkit minimálbéért dolgoztatnak.


Nézegettem kamionos állásokat is, a legtöbb bruttó 1600-1900!


az nettó 1200-1350! A mosogató bére 1100!


Otthon meg 200-300 ezreket keres egy kamionos.


Itt már mindenkit kihasználnak!

2015. nov. 17. 10:42
 7/15 TamásTóth ***** válasza:
ok, befejeztem a kommentelést, mert túl csökköt vagy, hogy megértsd, amit a másik mond és csak a saját véleményedet szajkózod. Ha azt akarod hinni, hogy a gonosz vállalkozók kihasználják a munkásokat mindenhol a világon, akkor egészségedre.
2015. nov. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Miért nem használják ki?


Mindenkit a lehető legkevesebb pénzért dolgoztatnak.

2015. nov. 17. 10:51
 9/15 TamásTóth ***** válasza:
Nem, engem például nem a lehető legkevesebb pénzért dolgoztatnak.
2015. nov. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

De te ilyen izéke vagy, közgazdász!


A munkásokat a lehető legjobban kihasználják!

2015. nov. 17. 11:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!