Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Németországban keleti részén,...

Németországban keleti részén, Lipcse környékén megtud egy négytagú család élni havonta 2000 €uroból, ha egy családi házban csak a rezsit kell fizetni?

Figyelt kérdés
Belevágnátok egy ilyen lehetőségbe? Németül elég jól beszélünk. Ketten, szerintem keresnénk ennyit, ez elvileg ott is csak minimális fizetés. Persze bízom benne, hogy több is összejönne, de a legrosszabbra is készülni kell. Itthon, családi házban rezsivel és 2 autó fenntartásával havonta ca.350000-et költünk és nincs kölcsönünk. A megélhetés NO-ban különféle források szerint 40%-al kerül többe, mint itthon , tehát ez az összeg elvileg elég kell hogy legyen. Van valaki aki megosztaná személyes tapasztalatait? A német ismerőseim szerint legalább 3000 €uro kellene havonta vagy több. 1 vagy 2 kisebb autót vennénk, a leendő munkától függően.
2015. okt. 10. 16:06
 1/9 anonim ***** válasza:
4 tagú csalàdnak, ezekkel az igènyekkel 2000 € nem elèg az biztos. Mi 2-en èltünk 2400 €-ból, de még az sem volt sokmindenre elèg. Azòta itthon èlünk kb. hasonlò bèrrel, ellenben megèlhetès jòval olcsóbb.
2015. okt. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mo.-n már van ezek szerint lakásotok, ami Németországban nem lenne, egyáltalán nem biztos, hogy magasabb életszínvonalat engedhetnétek meg magatoknak ha kiköltöztök.
2015. okt. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Itthon nem rossz, de nem nyomorogni mennénk ki. Ezek átlagos igények, szerintem. Egy Suzuki Swift az ADAC kalkulátor szerint 15000km/év futásnál havonta 400€uroba kerül. Élelmiszer, ruha, elektronika, bolti árak kb. ugyanazok mint itthon. Persze a fodrász, kozmetikus drágább , de ez bele kell férjen a +40%-ba.

Egy rezsi kalkulátor szerint a 100m2-es ház 260 €uro havonta, de én ezt kevesellem. Mennyi lehet a rezsi egy 100m2-es házban?

2015. okt. 10. 16:42
 4/9 A kérdező kommentje:
2-esnek. Igen itthon van hol laknunk és kint is csak a rezsit fizetnénk, mert ott is lenne hol laknunk.
2015. okt. 10. 16:44
 5/9 anonim ***** válasza:

Hogyhogy csak a rezsit kellene fizetni, az albérlet maga ingyen lenne? Házasok vagytok a pároddal (kedvezményes adókategória miatt)? Gyerkőcök hány évesek?

A rezsi mértéke erősen függ a ház lelakottságától, milyen szigetelése van, mennyire modernek a háztartási eszközök, stb. Mivel pontosan nem lehet megmondani, ezért általában 2.5-3 EUR/négyzetméterrel szoktak számolni. Egyébként ha még külön autót is szeretnétek, arra is rengeteget kell majd költenetek.

Így látatlanban én is azt mondanám, hogy nagyon nehéz helyzetben lennétek 2000 Euroval.

2015. okt. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is kevés.
2015. okt. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
70-es években épült , de többször felújított jól karbantartott házat kapnánk a keresztanyám barátjától egy évre a rezsiért, ő a keresztanyámhoz menne . Közben eladnánk az itteni házat és megvennénk tőle a házát. Higgyétek el kapnánk annyit a házunkért, hogy ki tudjuk fizetni , de a lakás színvonalából le kell adnunk.
2015. okt. 10. 18:30
 8/9 A kérdező kommentje:
Kérdésre válaszolva házasok vagyunk és 6 és 9 évesek a gyerekek. Egy autó 400 €uro, a rezsi 300 €uro akkor mire kell a sok pénz?
2015. okt. 10. 18:32
 9/9 anonim ***** válasza:

Én ebben nem látom a lehetőséget. 2000 Euró akkor is kevés, ha nettó. Egy gyakornok valamelyik nagyobb német gyárban kb. 750 eurót kap havonta.


Nem értem, miből szeretnétek autót venni. Ha nincs német munkaelőzményed, hitelt nem kapsz, ha pedig van annyi pénzetek, hogy helyből vegyetek két Swiftet, akkor pláne felesleges ilyen kilátásokkal kijönni, sokkal rosszabbul fogtok élni, mint Magyarországon.


Az ingatlan szintén legalább kétszer annyiba kerül, nagyon komoly házat kell eladnotok, hogy vehessetek belőle egy lakás Lipcsében. Az étel csak akkor ugyanannyi, ha eddig is négyezer forintos sonkát meg hétszáz forintos kenyeret ettél, de 2000 euróból nem fog ilyen jutni a családnak. Az elektronikai eszközök tényleg kb. ugyanannyiba kerülnek.


Van egy csomó blog, amit ERASMUS-os vagy AISEC-es hallgatók írtak Németországból, elég részletes pénzügyi beszámolókkal. Érdemes őket elolvasni, mielőtt beleugrotok az ismeretlenbe. Keress rá, hogy "aiesec blog németország"

2015. okt. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!