Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Otthoni munkalehetőség....

Otthoni munkalehetőség. Szerintetek átverés? SOS! Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Gyed-es kismamaként régóta keresek itthon végezhető kiegészitő munkát.Találtam egy hirdetést,jönnek mennek a mailek mely szerint boritékolás, gyöngyfűzés,adminisztráció és gobelinezés közül lehet választani.Kb.70.000Ft/hó a jövedelem.Jövöhéten kapom kézhez a regisztrációs űrlapot meg ilyesmit egyszeri dijat 3900 Ft-ot kell fizetnem érte amit vissza kapok az első fizetéskor csak biztositéknak kérik a visszalépés lehetősége miatt. Olyan hihetetlen,hogy normális itthon végezhető munkát találtam?! Van tapasztalata valakinek? Valós dolog ez? Köszönöm.
2010. márc. 19. 18:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ahol előre pénzt kérnek,az nem valós munka.Ez sem lehet az,főleg,hogy ilyen sok pénzt kérnek tőled előre.
2010. márc. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen én is megfogadtam,hogy nem ugrom bele ilyenekbe. De ha tényleg valós és elhalasztom a lehetőséget,mert nem hiszek benne? Azért lenne jó, ha valakinek személyes tapasztalata lenne..
2010. márc. 19. 18:19
 3/16 A kérdező kommentje:
bocsi: elszalasztom a lehetőséget..
2010. márc. 19. 18:20
 4/16 anonim ***** válasza:

Annyit tudok hozzátenni, amit az első írt.

És igen, pont azért tud virágozni az ilyen, mert sokan így gondolják, hogy mi lesz, ha elszalasztja a lehetőséget.

Az a 4000 forint nem sok pénz, nem sokan perelnek érte, de ha sok szerencsétlen van, akit így lehúznak, az komoly pénz. NEKIK.

2010. márc. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Az a véleményem ami az előttem szólóknak, így majd kérlek minket is informálj a dologról. Ha ne adj isten működne a dolog, engem is érdekelhet :)


Köszi.

2010. márc. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én ismerek olyat, aki beleugrott. Átverés, ne fizess!
2010. márc. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne, hogy mit küldenek ezért a pénzért. Sosem ugrottam bele, mert tuti átverésnek gondolom. Csak a posta tartalma érdekelne. Szerintem olyat írnak le, hogy te is adjál fel hirdetést, utaltassál magadnak egy nem kerek összeget és küldj cserébe egy levelet, hogy csinálja ő is ugyanezt, mint te. Ha havi 15 szerencsétlen ember a horgodra akad, akkor máris többet kerestél a minimálbérnél. Mindez számomra csak a képzelet szüleménye és kíváncsi lennék olyan ember véleményére, aki tényeket tud leírni.
2010. márc. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én évekkel ezelőtt a gyöngyfűzésbe ugrottam bele.Fizettem is,ha jól emlékszem először 1000 forintot kellett majd,jött egy újabb regisztráció amiért már 4000 forintot kellett fizetni.Kifizettem,mert hittem benne..Majd jött egy újabb levél,hogy előre ki kell fizetnem a gyöngyöket,de ha kész vagyok azt visszakapom...Bele mentem(ha jól emlékszem 3000 forint volt) Megcsináltam a munkát,és kiszúrták a szemem 5000 forinttal(ebben benne van a gyöngy ára is) arra hivatkoztak,hogy ha nincs bevétel a gyöngyékszerekből addig nincs fizetés sem..

Jól átvágtak,de kitűnő tanulólecke volt nekem!!

A szomszéd nénike a borítéklásba ugrott bele..Na ő még rosszabbul járt...

2010. márc. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A szomszéd nénike esetét leírod? Olyan körítést tudnak kitalálni az emberek, hogy hitelesnek, igaznak láttassák a dolgot.
2010. márc. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

ma 20:03 vagyok-

A szomszéd nénit Klári néninek hívják..

Szóval Klári néni először fizetett 600 forintot egy ilyen borítékolási ajánlatra.Nemsokára jött egy levél amiben megköszönték a bizalmat,és további 1000 forintot kértek a munkalehetőségek listájához.Kifizette.Az új levélben persze újra le volt írva "több munka lehetőség".

Pl: havonta 70-150 ezer forintos fizetés,borítékolás,internetes munka,e-mail munka,gyöngyfűzés,varrás stb..Persze minden munkakörhöz írva volt csupa jó dolog.A végére oda volt írva,hogyha valamelyik munka érdekel akkor postafordultával küldj 3000 forintot,és a választ,hogy melyik meló kell neked..Klári néni kifizette,mert őt a borítékolás érdekelte.

Majd kapott egy csomó "reklám" iratokat,és egy listát amin főleg cégek,üzletek címei voltak felírva..

A feladata az volt,hogy az iratokat egyesével tegye borítékba,majd a listán szereplő nevekkel címezze meg,és adja postára..De itt jön az érdekes része..Amikor kivitték az iratokat,és a borítékokat kértek "kauciót"arra hivatkozva,hogy az iratok,és a borítékok az ő tulajdonuk,és evvel biztosítják be magukat..mert,hogy bármikor leléphetnek vele.De mondták,hogy az első fizetésnél ezt visszakapja...Klári néni fizetett.Így több száz levelet szépen,gondosan borítékolt,és szépen megcímezte.Majd felhívta őket,hogy már csak a posta van hátra,és küldjenek neki bélyeget(vagy az árát)..De felvilágosították,a bélyeget is neki kell megvennie,majd később a "fizetésével" együtt rendezik.Több mint 10 ezer forintot fizetett mindenestül,beleszámolva a bélyegeket,és amit eddig már kipengetett.de még mindig reménykedett..

Eltelt pár nap,és újra telefonált nekik,hogy a leveleket elküldte,így ideje,hogy ők is fizessenek..

Fizettek.Jóval kevesebbet mint amennyit Klári néni kidobott a munkáért.Szegény rákérdezett,hogy hol van a havi 70 ezer forint amit ígértek?Hisz a munkája nincs is megfizetve..A válasz egyszerű volt.

Amit Klári néni borítékolt az nem volt más,mint a cégeknek,üzletembereknek szánt reklám egy bizonyos termékről..Ha valamelyik céget érdekli akkor rendel,és persze jön a pénz.Ha nem érdekli őket(esetleg kukába kerülnek a levelek) akkor nincs bevétel...vagyis az üzlet nem nyereséges...Megpróbálták Klári néninek megmagyarázni,hogy az ilyen munkák elég nehezen indulnak be,de ha türelmes akkor előbb-utóbb meghozza a gyümölcsét..Klári néni sírva ment haza,hisz becsapták,és nem kevés pénzt bukott...A gyöngyfűzős munkát is innen "szereztem",de én időben leálltam vele..

Szóval lehet,hogy a kérdező jól fog járni,de egy kérdést hadd tegyek fel neki én is..

Szerinted ha igaz lenne,hogy otthoni munkával havonta 70 ezer vagy akár 200 ezer forintot lehetne keresni,akkor nem mindenki ezt csinálná? Akkor ki lenne olyan bolond,hogy hajnali 4-kor felébredjen,és siessen egy gyárba vagy üzembe dolgozni havi 50-60 ezer forintért..

2010. márc. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!