Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kölcsönkért pénzt nem engedte...

Kölcsönkért pénzt nem engedte egy "barátom"hogy törlsszem! Összevesztünk! Most pedig biroságra adja, hogy nem fizetem a tartozásom! Mit tehetek?

Figyelt kérdés
1.5millot kértem kölcsön egy akkori baràtomtól,amiről papírt is írtam.Havi 25 ezerrel törlesztem azt írtam bele.Vagy 6 honapig vittem is neki személyesen és mindig dàtum és alàiràssal àt is vette.Egyszer csak megharagudott valamiért és több mint egy évig nem vette àt a pénzt.Most pedig kérte egyben az elmúlt egy évi összeget.Ami ugye 300 ezer forint.Ezt nemtudom most odadni.Azt mondta birosàgra adja mert nem fizetem ahogy megegyeztünk.De ha nem volt hajlando elvenni akkor hogy törleszthettem volna!??Ezt most direkt kicseszésből csinàlja!Viszont hangfelvételem van arrol mikor elutasította a 25 forint àtvételét és aztmondta,hogy soha többé nem akar làtni.Ugyanekkor mondtam neki,hogy adjon egy szàmlaszámot és ràrakosgatom havonta de nemadott!A birosàgon mit tegyek?Mire szàmitsak?Nemtudja hogy van hangfelvételem!A birosàg elfogadja a hangfelvételt hogy nem volt hajlando elfogadni a törlesztő részletet?Vàlaszokat előre is köszönöm!

2015. nov. 2. 07:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlott tértitevényes levélben többször megpróbálnám felszóllítani, hogy a miatta elmaradt befizetések kiegyenlítését tegye lehetővé részletekben.

Két-három ilyen levelet küldenék neki. Emailben is tedd meg. Minden levélben kihangsúlyoznám, hogy őmiatta kerültem ilyen kellemetlen helyzetbe, ezért azt mindenképpen meg akarom oldani, de korrekt megegyezés által, mivel miatta töretént. El ne mondd neki, hogy van hangfelvételed! De arról mindenképp készíts biztonsági másolatokat nehogy elvesszen. Két-három helyre mentsd el. Laptop, telefon, email fiókok, írd ki CD-re stb.

Várd meg a választ, mindent tegyél el, másold le. Az eredeti dokumentumokat őrizd meg, mint a szemed világát. Ha továbbra is kekeckedik, akkor konzultálj ügyvéddel.

Pénzt, csak is szemtanúval, hivatalos igazolással, aláírással adj neki át. De lehetőleg utalással intézd ezt a dolgot! Sőt, csak azzal.

Vigyázz, hogy mit mondasz előtte. Lehet, hogy ő is felveszi a beszélgetéseteket.

2015. nov. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Amit nem fizettél ki neki, azt nem kellett volna kötelezően elkölteni, csak mert épp nem tudtad átadni, el is lehetett volna rakni. Szóval most az egyben kért összeg nem is lenne sok. Persze késedelmi kamatot nem számíthat fel jogosan, ha elutasította a törlesztést, illetve nem hivatkozhat semmilyen formában a nem fizetésre (pl. szerződés felmondása késedelmes fizetés miatt). De az összegre igényt tarthat.

Ez ugyanolyan, mint amikor egyes közüzemi szolgáltatók hónapokig nem küldenek számlát, aztán hirtelen küldenek egyet több hónapról. Amikor nem kell fizetni, akkor örül az ember, de ha egyben kérik, akkor már kellemetlen.

2015. nov. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!