Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha megbízási szerződésem van,...

Ha megbízási szerződésem van, akkor a megbízómnak kötelessége munkaruhát adnia?

Figyelt kérdés

Megbízási szerződésem van, a megbízómtól kaptam eddig a munkaruhát, viszont most új szettet kellett rendelnünk. A megbízóm most jelentette be a rendelés után 2 héttel, hogy le fogja vonni a fizetésünkből azt a pénzt, amennyit költött az új pólóinkra. Törvényes ez így? Ha ezt tudom előre, akkor nem rendelek új pólót...

A másik kérdésem, hogy ugyanígy megbízási szerződésben ha bejárós vagyok, a megbízómnak kell-e állnia a beutazásom költségének valamennyi részét, vagy nem?



#munka #megbízási szerzőség
2015. okt. 23. 19:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem, és nem.

Érdemes olvasgatnod a munka törvénykönyvét, mi a különbség a munkaviszony és a megbízási viszony között.


Ebben az esetben a saját eszközöddel a végzed el a munkát, saját költséged az utazás. Létezik költségtérítés is, de ezt a megbízási díjból lehet elszámolni.

2015. okt. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!