Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Üdv. Mindenkinek! Régi pénzekk...

Üdv. Mindenkinek! Régi pénzekkel kapcsolatban kérnék segítséget, tanácsot. Szolnok közelében ismertek valakit, aki ebben tudna segíteni?

Figyelt kérdés
Az 1800-as évektől kezdve vannak fémpénzeim. Ezeken kivűl külföldi, és olyan ia van, amit nem sikerült beazonosítanom. Köszönöm.
2015. szept. 12. 15:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem Szolnok közelében élek, de én azt tanácsolom, hogy keress rá a neten olyanokra akik régi pénzérmékkel foglalkoznak. Elég ha a fényképeket küldöd el, és ők megmondják milyen érme, mennyit érhet.

Pl: itt is érdeklődhetsz

[link]

2015. szept. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Körülnéztem a neten,de elég eltérőek voltak.

Ezt éppen nem láttam, de megnézem.

Köszönöm.

2015. szept. 12. 21:26
 3/12 polarbeer ***** válasza:

Szia!


Én értek a régi, és a kevésbé régi fémpénzekhez és papírpénzekhez, numizmatika a hobbim, régi pénzeket adok-veszek-cserélek.

Azt javaslom, készíts az egész egyvelegről fényképeket felülről úgy, hogy minden darab "írás oldala" jól látható legyen. A fényképeket tedd fel kepfeltoltes.hu-ra, és tedd ki ide, vagy küldd el nekem privátban a linkeket. Szívesen segítek! Első körben az a fontos, hogy lássam, hogy pontosan miből hány darab van, és ha kérdéseim merülnek fel egyes darabokkal kapcsolatban, akkor azt külön meg fogom kérdezni.


Nagyon szívesen segítek a fémpénzek és papírpénzek beazonosításban, és egy általános értékbecslést is nagyon szívesen adok. :) Magyar és külföldi pénzek egyaránt jöhetnek!


Írj nyugodtan!

Üdv.:

polarbeer

2015. szept. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ajánlatod. Igénybe fogom venni.

Még a válogatásnál tartok. Eltart egy kis ideig. :-)

Addig is köszönöm.

2015. szept. 12. 23:09
 5/12 A kérdező kommentje:

Üdv. Mindenkinek!

Van 1db. Un Sucre 1986-os évjáratú pénzérmém.

A kereséseknél találtam olyat, hogy " Köröztettt:

Uncirculated." Mire utal? Mit jelent?

A Sucres érmékkel is van?

Köszönöm.

2015. szept. 29. 20:50
 6/12 anonim ***** válasza:

Un Sucre 1986 coin

Megnéztem. Ez egy Ecuadori érme. Nincs értéke mert forgalomban van

2015. szept. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Sejtettem, hogy nem értékes. Nagyon friss.:)

De miért van a megjegyzés egyes kereséseknél,

és mit jelenthet? Erre tudnál valami választ?

Köszönöm

2015. szept. 29. 21:42
 8/12 polarbeer ***** válasza:

Az, hogy Uncirculated (UNC), azt jelenti, hogy forgalomban sosem volt, érintetlen, karcmentes állapotú. Gyűjtői kifejezés, ez a legmagasabb tartásfok.

Gyakori érméket a komolyabb gyűjtők csak UNC állapotban tesznek el.

2015. szept. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Tényleg nagyon szép állapotúak.

Köszönöm a válaszod. :)

2015. szept. 30. 22:06
 10/12 A kérdező kommentje:

Üdv. Mindenkinek!

Az ebay-ról tud valaki valami konkrétumot? Úgy látom, hogy ott elég jó áron kelnek el azok az érmék, melyekért itthon néhány száz forintot adnak. Gyakorlati tapasztalata van valakinek innen?

Külföldre történő eladás esetén a szállítás hogyan a legbiztonságosabb?

2015. okt. 9. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!