Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha tartozásom van, már a...

Szuszu1984 kérdése:

Ha tartozásom van, már a munkáltatómnak el is küldték a fizetési letiltást, Mik a lehetőségeim ebben az esetben? Jogilag esetleg valami lehetőségem? Ugyanis ez a letiltás veszélyeztetné a megélhetésünket!

Figyelt kérdés
Mindíg nem váltogathatom a munkahelyem, feketén nem akarok dolgozni!
2015. aug. 15. 11:32
 1/3 anonim ***** válasza:
42%
Megpróbálhatsz egyezkedni a végrehajtóval egy a 33%-nál kisebb törlesztésben, de kicsi az esélye, hogy belemenjen.
2015. aug. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
60%
Ez alól csak a feketemunka a kibúvó, de azzal csak rábaxol, mert akkor még a kamatokat is fizetheted.
2015. aug. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

az első tanácsnak nem sok köze van a valósághoz.

a végrahajtó kinevet, ha jó napja van, de ha épp nincs, akkor a jövőben 2x is meggondolod, hogy betedd hozzá a lábad.

a letiltott összegből neki is van jutaléka, nincs az az isten, hogy belemenjen egy kisebb összegű letiltásba.

higgyétek el, tapasztalatból beszélek.

ő már nem egyezkedik.

egyezkedett volna előtte a bank, ez 1000%, vagy esetlegesen a behajtó, ha volt ilyen. nem 1-2 hónap nemfizetés után kerül egy tartozás végrehajtásra.

úgy ítélték meg, hogy más módon nem jutnak a pénzükhöz, azaz ingóságokból vagy autó lefoglalásából nem tudtad volna rendezni.

senkit nem érdekel, hogy a megélhetést veszélyezteti. ilyenkor azt szokták mondani, hogy nem tartottak fegyvert a fejedhez, hogy kölcsönt vegyél fel.

ez egyébként egy gusztustalan felfogás, mert sokan csak így juthattunk lakáshoz, na de ne térjek el a témától.

engem egyszer felhívott a személyügy a munkahelyemen, hogy baj van, ők benézték, le kellett volna tiltani már múlt hónapban, de nem tették meg, márpedig nekik el kell utalni a végrehajtó felé az összeget, ezért most dupla letiltás jön. én próbálkoztam, hogy hát nem az én hibám volt, hogy ők elnézték, meg hogy 33%-nál többet nem vehet le. de nem sok jelentősége volt, bizony letiltották, és 7, azaz hét ezer ft fizetést kaptam! szerinted érdekelt valakit, hogy miből fogok megélni, enni, rezsit fizetni? elárulom, senkit. persze a családomat igen, de a munkahelyemet vagy a végrehajtót rohadtul nem. én vettem fel a hitelt, az enyém a felelősség. márpedig a kockázat minden esetben ott van a hitelfelvételkor. én hülye voltam, és fiatal, de tanultam belőle.

olyan hihetetlen nagy szerencsém volt, hogy a letiltás után felkerestem a bankot, és kötöttünk egy új megállapodást, új összeggel, új futamidővel, és visszavonták a végrehajtást.

viszont továbbra is ott lebeg a fejem felett, ha a következő 10 évben akár csak 1x is elmulasztom befizetni a részletet, abban a pillanatban indul a végrehajtás, árverezés. elég durva tanulópénzt fizettem, mert ha időben egyezkedek a bankkal, akkor hamarabb megkötjük a megállapodást, és nem jutok el a végrehajtási fázisba.

így viszont hozzácsaptak egy 800 ezres végrehajtói költséget, ami kb. annyi, hogy ő anno küldött nekem néhány levelet, meg bejygeztette a tulajdoni lapra a végrehajtási jogot az ingatlanomra. 800 ezerért...

hát drága volt, de tanultam belőle. fizetek is, mint a katonatiszt, különben mehetek a híd alá.

2015. aug. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!