Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mik a bankkártya hátrányai?

Mik a bankkártya hátrányai?

Figyelt kérdés
Ezidáig a szüleim csak rossz dolgokat mondtak róla, de szerintem ferdítik az igazságot, éppen ezért a ti véleményetekre is kiváncsi volnék.

2015. aug. 14. 12:44
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
A szüleid nem tudom, milyen hátrányokat ismernek, én egyet sem ismerek. Sőt roppant hasznos dolognak tartom a bankkártyát.
2015. aug. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
pl, kevesebb pénzzel maradsz, mert a bank mindig elvesz bizonyos mennyiségeket
2015. aug. 14. 12:54
 3/9 anonim ***** válasza:
26%
Szerinted kb. hány ügyfele lenne annak a banknak, amelyik elveszi az ügyfelek pénzét ahelyett, hogy vigyázna rá? Ekkora baromságot...
2015. aug. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem ismerek hátrányokat.
2015. aug. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nekem is annak tűnik, ezt nem én találtam ki, ilyen fajta indokokkal akarják elvenni a kedvemet
2015. aug. 14. 12:58
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja, havi 800 forintot levesznek, mert 3 különböző számlám van. Ennek azonban semmi köze a bankkártyához, annak egy alacsony éves díja van, ha jól tudom.
2015. aug. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
meg pl, hogy többe kerül a fenntartása, és akkor inkább nem is éri meg
2015. aug. 14. 13:00
 8/9 anonim ***** válasza:

A fogalmazásod alapján diák vagy. 24 éveskorodig jellemzően kínálnak oylan konstrukciót a bankok, ahol a számalvezetés és a bankkártya ingyenes. De felnőtt számláknál általában valóban van számlavezetési díj, valószínűleg erre gondoltak a szüleid, amikor azt mondták, hogy lenyúlja a bank a pénzüket. Igazából kb az egyetlen hátránya az, hogy fizetni kell érte (mint minden ás szolgáltatásért). Meg talán az, hogy a kártyát ellophatják (ahogy a pénzedet is).


Néhány hasznos tulajdonság:

-Külföldon is tudsz vele fizetni, mindenféle pénzváltás nélkül

-Tudsz vele az interneten fizetni (akár sárga csekket is befizethetsz az interneten bankkártyával, de például eBay-es fizetéshez is szükséges. ami mostanában elég trendi).

-Nem kell készpénzt tartanod magadnál. (Helytakarékosság + vigyáznak a pénzedre).

-A számláidat fizetheted csoportos beszedéssel, ami azt jelenti, hogy például a gázszámlát nem kapod meg sárga csekken, hanem automatikusan levonják a számládról.

-Tudsz pénzt utalni más bankszámlájára, akár külföldire is. (Jó, ezt póstán is lehet, de ott lassú és drága.) Valamint a te számládra is tudnak utalni (például munkabér).

-Kamatozik a pénzed. (Ha "lekötöd". Igaz, mostanában nem sokat, kb évi 1%)

-Hitelfelvételhez, egyetemi tanulmányokhoz elengedhetetlen.

2015. aug. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A bankkártyából két évente újat készít a bank, ennek banktól, kártyatípustól és számlatípustól függően más és más az ára, néhány ezer forint szokott lenni nagyjából.

Illetve ha elveszted/ellopják vagy elfelejted a kódját, akkor van fizetni valód.


Szerintem lényegesen több előnye van, mint hátránya, persze csak akkor, ha olyan helyen laksz, ahol általában az üzletek elfogadják a bankkártyát, ha vidéken laksz, nem nagyon van értelme készíttetni egyet.

2015. aug. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!