Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ugye 16 évesen nem lehet...

Ugye 16 évesen nem lehet tőzsdézni?

Figyelt kérdés
2015. aug. 13. 19:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
#2 voltam, visszavonom amit írtam. Még nem vagy elég érett a tőzsdézéshez. Nem véletlenül van az a 18 éves karika.
2015. aug. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Hát igen ez mondjuk valószínű:) Annyit megkerdezhetek, hogy mi alapján vontad vissza?
2015. aug. 13. 22:23
 13/21 anonim ***** válasza:
Mert fiatal vagy és naív. :)
2015. aug. 14. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Senki nem mondta, hogy a kérdező tőkeáttéttel fog kereskedni. Aki szerint a tőzsdén csak veszíteni lehet, az még a kérdezőnél is kevesebbet tud a témáról. Abban viszont van igazság, hogy valódi 5 milliónál nem 8-at nyertél volna, hanem 3-5 milliót buksz. Ennek nagyon egyszerű oka van. Valódi pénzzel nem ugyanazokat a pozíciókat nyitod, és nem addig tartod, mint a játékpénznél. Persze ha nem hiszed, hogy a tőzsdén 1 hét alatt meggazdagszol 1 millió forintból, akkor remek, értéktartó befektetések is várnak rád. Senki nem mondta ugyanis, hogy a kis zsebpénzedet turbo certifikátokban kell elégetni, ennél ez sokkal többről szól.
2015. aug. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Azért annyira én se vagyok naiv ho azt higgyem h ebből fogok meggazdagodni:)
2015. aug. 19. 15:59
 16/21 anonim ***** válasza:

ha van 50 ezred, akkor vegyél belőle egy nyereménybetétet... addig sem költöd el és sorsolnak belőle amilyen fajtát kötöttél autót műszaki cikkeket ilyeneket

most néhány hónapos diszkont betétek nem sokat érnek úgyse

2015. aug. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Kezdésnek olvasd el Benjamin Graham: Intelligens befektető című könyvét. És a témában informálódj a lehető legtöbbet. Jó ha fiatalon kezded, de ha nem akarod a véletlenre bízni és arra, hogy az esetleges kudarcok megtörjenek akkor, először is fektess be magadba, hogy fejleszted magadat a témában. Én azt mondom ilyen fiatalon 20-22 éves korodra már fel tudod úgy építeni a tudásodat, hogy azzal elérj is valamit. De akkor erre kell feltenned az életed, ha 16 évesen ezt el tudod határozni az szép.

Remélem racionalista vagy, mert tőzsdézésben csak ők válhatnak kivételessé... érzelmeknek helye nincs.

2015. aug. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

A valóságban, ha betettél voéna 50 ezret, akkor nem nyertél volna 80 ezret, ugyanis van egy probléma: 50 ezer ft-al olyan kicsi pozíciót tudsz nyitni, hogy maga az ügylet megkötése (vétel-eladás) jóval nagyobb összeg, mint amennyit nyerni tudnál vele. Egyszerűen nem éri meg.


És igen, bizony jól mondták: van olyan ismerősöm, aki Demo számlán virított, aztán mikor élesben nyomta, elbukta a pénzét és nem értette, hogy lehet ez? Mikor Ő MINDENT megtanult a Demo-n... Csak az érzelmek , a kockázat kezelését nem...

2015. aug. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindenkinek:) Már 2 olvasom majdnem napi szinten az ezzel foglalkozó oldalakat pl portfolio és próbálok minden online fellelheto ezzel kapcsolódó könyveket elolvasni:)
2015. aug. 21. 17:25
 20/21 A kérdező kommentje:
Kedves 18# válaszoló:) Gondolom az általad említett problémákra van a stop loss meg egyebek:)
2015. aug. 21. 17:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!