Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Paypal "szakértők" válaszára...

Paypal "szakértők" válaszára lenne szükségem, elég gyorsan. Hogyan lehet zárolt, paypalre utalt összeget visszaküldeni a feladójának? . Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Az elejétől kezdem..

Meghirdettem egy terméket a jófogás oldalán konkrétan 50.000ért, itt egy nyeregről van szó. Kaptam is egy e-mailt rá külföldről, tulajdonképpen egy kínai embertől, hogy szeretné megvásárolni a nyerget. Sok-sok üzenetváltást követően jutottunk arra, hogy paypalen keresztül küldi az összeget, én írom a címemet és küldi hozzám a szállító céget, akik átveszik a csomagot. Megkérdeztem 3x, hogy de biztosan nem kell fizetnem a szállítási költséget? Tehát ez a "cég" tök ingyen viszi el a nyerget, vagyis hát ugye Te állod a költséget? A válasz erre hogy nyugodjak meg, küldjem a paypal adataim, nevem, stbstbstb. . . elküldtem, ő pedig ír egy e-mailt, hogy átutalt 200.000ft-ot, ebből 150 ezret kell nekem elküldeni a szállítócégnek, aztán a bizonylatot feltölteni a paypal oldalára, így tulajdonképpen marad nekem 50.000, ami a termék ára. Na most, a paypal zárolta az összeget, én meg oldalzsebből NEM tudok kivenni 150.000-ret hogy befizessem neki. Ezt közöltem is a kedves vevővel, de azt mondta, hogy nem tudja visszacsinálni a tranzakciót, 24 órám van befizetni az összeget, kérjek kölcsön.... Egyetlen szóval nem mondta, hogy nekem fizetnem kell egy forintot is. Írtam a paypalnek, akik közölték szintén hogy 24 órám van hogy elküldjem a pénzt, mert én vagyok a megbízott és kötelességem, különben jogi útra kerül a dolog csalás miatt.. (megbízott?? jogi út?? mégis hol egyeztem én ebbe bele???)

Tehát teljesen kétségbeesetten kérdezem tőletek, van-e olyan, aki tudná mit kell tennem?

Utóiratként egy kedves barátom segít a fordításban és úgy mindenben, de ennél több segítséget nem tudok kapni, sajnos nem ért egyikőnk sem túlzottan hozzá.

19/N



2015. aug. 2. 23:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Jó hír: semmit sem kell tenned. Klasszikus nigériai csalásról van szó. A nigériai szó ne tévesszen meg, a csaló bármilyen nemzetiségű lehet, a módszer a lényeg. A "Paypal" veled való levelezése is kamu. Azért kíváncsi lennék, milyen emailcímről jött a "Paypal" leveled, és hogy egyáltalán van-e accountod.
2015. aug. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Valóban?? A paypal küldött nekem több levelet is. A vevő címe: h.scheperrickier202@gmail.com
2015. aug. 2. 23:49
 3/4 A kérdező kommentje:

És a Paypal erről a címről írt nekem, és igen, van accountom

services@transfersint.com

2015. aug. 2. 23:51
 4/4 A kérdező kommentje:
Utána néztem a neten a címnek.. valóban egy fake címről van szó. Nagyon szépen köszönöm a választ!!!!!
2015. aug. 2. 23:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!