Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi gyerektartás jár?

Mennyi gyerektartás jár?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok. apám 65, anyám 50. Középiskolai tanuló vagyok. Legalább még 6 évet fogok tanulni, kb.23-24 évesen fejezem be tanulmányaimat. nagyon nehéz körülmények között élek,és nagyon jó tanuló vagyok. szüleim 10 éve elválltak. Én elvileg anyukámmal élek, de mégsem mert ő egy nővérszállón lakik, én ott nem lakhatok, így 24 éves nővéremnél lakok, anyukámtól 4 utcára, minden napos a kapcsolatom vele. Apukámat 1-2 hetente látogatom vidéken. Apu úgy állapodott meg, hogy 25 ezer forintot fizet a szállásomra(én is anyuval laktam) de mióta nővéremhez költöztem, azóta nem fizet.(most 3. hónapja) 120 ezer forint a nyugdíja. Hova forduljak, hogy tartásdíjjat fizessen? magától 3 hónapja nem fizet, bíroságra akarok anyukámmal fordulni,hogy apu fizessen. hány százalék jár nekem?
2010. márc. 7. 11:46
 1/1 anonim ***** válasza:

A gyerektartás a jövedelem 20%-a, de lehet fix összeg is, ha a felek abban állapodnak meg.

Ha a szüleid bíróság előtt állapodtak meg a gyerektartás összegéről, akkor azzal a végzéssel menjetek be a bírósági "panasznapra" (minden bíróságon van heti egy alkalommal ilyen nap, amikor be lehet menni és előadni a kérelmedet, nyilatkozatodat, stb-t)

Ha nem volt írásbeli megállapodás, csak szóbeli, akkor gyermektartásdíj fizetési kötelezettség megállapítását kell kérnetek.

Tehát legelőször a bírósági panasznapra menjetek be az összes papírotokkal ami a válással kapcsolatos, és ott megmondják pontosan, hogy mire tarthattok igényt, és hogy hova és hogyan kell benyújtani az igénybejelentést.

Gondolom, az emelt összegű családi pótlékot kapjátok (egyedülálló szülőnek több családi jár, mint a házaspároknak)

Az önkormányzatnál igényelhettek rendkívüli segélyt is (ez nem a rendszeres szociális segély!)

A nővéred kérhet az önkormányzattól lakásfenntartási támogatást.

Ha főiskolán, egyetemen fogsz továbbtanulni, akkor szoc.támot, Bursa Hungaricát (ezt minden év októberében, nézd meg a bursa.hu-n) is igényelhetsz.

2010. márc. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!