Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tőzsde, forex? Szeretném...

Tőzsde, forex? Szeretném megtanulni a működésüket. Hol érdemes kezdeni?

Figyelt kérdés

Van néhány tízezer forintom amit rá tudnék szánni. Nem brókert keresek, hanem olyan lehetőséget, amikor én veszem meg a részvényt, én figyelem és én is adom el. Van erre lehetőség? Lehet ezt úgy csinálni, hogy ne kelljen brókerhez vinni a pénzemet?

Forexnél szintén. Érdemes belevágni, mekkora a kockázat? Van aki ezt saját maga tanulta meg tapasztalat és önképzés útján? Érdemes pár tízezressel belevágni?


2015. júl. 27. 13:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Attol fugg.

Ha az a nehany tizezer forint ugy ertendo hogy ennyi az a folos penz, amit ha esetleg elveszitesz meg se kottyan, szoval amolyan jatekpenz neked, akkor igen.

Ha azert "csak" par tizezer, mert ennel tobbet vertizzadva se tudsz osszeszedni, es ez minden megtakaritasod, akkor nem. Nagyon nem.

2015. júl. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha ezt itt kell megkérdezned, sehol ne akard elkezdeni és ezt totálisan jó szándékból mondom. Ez nem úgy megy, hogy átpörgetsz pár oldalt és megtanulod az alapokat, aztán uccuneki az aprópénzeddel. Kezdetnek ilyen 6-8 millió alatt fölösleges elkezdeni.
2015. júl. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Költsd a tízezreidet szigorúan angol nyelvű, és nem forex-es könyvekre, online tanfolyamokra!

Abból már megsejthetsz valamit a működésükről.


Nagy lesz a csábítás a forex-re, mert az "olcsóbb", és sokkal nagyobb üzlet a brókereknek, így minden balekot oda akarnak beterelni.


Ha már olvasgattál kicsit, akkor vegyél egy kockás spirál füzetet, és tegyél úgy, mintha lenne 10 millió forintod.

Amikor venni akarsz valamit, írd fel magadnak, mennyit költesz rá, milyen áron vetted. Amikor eladod, ugyanígy vezesd be a füzetedbe.

Vannak olyan programok, amik ezt megcsinálják neked, pl. lehet demó (papír) számlát nyitni könnyen az Interactive Brokers-nél vagy a ThinkOrSwim-nél. Ezeket azért javaslom, mert nagyon sokféle dolgot tudsz venni ezeken a számlákon (részvények, forex, árutőzsde).

Ha 3-5 éve csinálod, és jól érzed magad ezzel a tevékenységgel, akkor vágj bele élesben, először csak 1 millióval. Ha az megy 2-3 évig, akkor jöhet a rendes pénz.

NE LÉGY TÜRELMETLEN!!! Ha ezt nem csinálod végig rendesen, bukásra vagy ítélve. Ezt tapasztalatból mondom, sok barátom, ismerősöm láttam ezen végigmenni (vagy nem végigmenni)...

2015. szept. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!