Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Visszajár-e a kaució, (2...

Visszajár-e a kaució, (2 havi: 65. 000. -) ha semmi kárt nem tettem a lakásban?

Figyelt kérdés
Határozott idejű szerződést kötöttem, de idő előtt ki akarok költözni. Tudtam hogy a kauciót "bukom" ahogy a szerződésben benn volt, de gondoltam lelakhatom (normális esetben lelakják). A tulaj közölte, NEM, és még maradjak +1 hónapot...holott semmi kéárt nem tettem a lakásban, sőt, én javittattam meg dolgokat. Kérdésem. Mi ésszerű érv ilyenkor?hiszen így nem közös, hanem csak a tulajérdekeit szolgálja ez a dolog? (ma találkozom velük)
2010. márc. 5. 07:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Mer meg is mondtad a tutit. Ott a kezedben a szerződés.Ami benne van, csak azokra lehet kötelezni.

Sajnos ez visszafelé is működik, tehát nem köteles visszafizetni a kauciót , ha te idő előtt költözöl ki.


Akkor járj el a szerződés szerint (lakj ott ameddig meg van a szerződés) és visszakapod az összeget.

2010. márc. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Ha a szerződésben az van, hogy bukod a kauciót, akkor valóban nem lakhatod le (mert akkor nem buknád). Ő nyilván avval számolt, hogy adott időre kiadta az ingatlant, és most újra kezdheti hirdetni, ezért amolyan bánatpénzként jár neki a kaució, ha a szerződésben így állapodtatok meg.

Általában a szerződések a másik fél érdekeit úgy védik, hogyha mondjuk ő mondaná fel a szerződést idő előtt, akkor meg neked járna a kaució kétszerese.

A +1 hónap meg gondolom a felmondási időre vonatkozik és semmi köze a kaucióhoz.

Szerintem még aláírás előtt kellett volna ezeken a pontokon gondolkodnod, mostmár nem tehetsz semmit.

2010. márc. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát..,köszi. Nem fer, főleg hogy már az elején megvezettek, de így legyen. Jobb a béke, okos enged...a szamarat meg vigye el a guta :D Köszi!
2010. márc. 5. 10:43
 4/4 anonim ***** válasza:
Tulajnak van igaza, és fair módon viselkedik. Benne van a szerződésben, hogyha hamarabb felmondod a bérletet, övé a kaució. Akkor mégis mi a nem fair szerinted?
2010. márc. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!