Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Dollár, euró, angol font a...

Dollár, euró, angol font a biztonságosabb?

Figyelt kérdés
Melyik valuta áll stabilabb lábakon??
2015. júl. 2. 07:21
1 2
 11/15 anonim válasza:

8-as ez nem ilyen egyszerű,amennyiben az amerikai gazdaság összeomlana,akkor alighanem magával rántaná az összes többi országot is.

A világ legnagyobb gazdasága,Kína is rendesen megérezné,mivel hatalmas dollár tartalékai vannak és az EU után az USA a legnagyobb exportőre....

2015. júl. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
"8-as ez nem ilyen egyszerű,amennyiben az amerikai gazdaság összeomlana,akkor alighanem magával rántaná az összes többi országot is. " Ez így igaz, persze ez attól is függ, hogy milyen mértékű összeomlásról beszélünk. Amerikának vége, ezt úgy értettem, hogy elveszítik a vezető pozíciójukat a világban. Ez a number 1 pozíció ez pedig legfőképpen annak köszönhető, hogy az olajat csak dollár/hordó árban lehet eladni. Úgy hiszem, hogy válaszoltam a kérdező kérdésére, hogy én mit tartok jó befektetésnek az pedig a kínai jüan. Amennyiben megnézzük a huf/jüan árfolyamot láthatjuk ,hogy folyamatosan emelkedik a jüan értéke évről évre, és ez a Dollár/ jüan árfolyamra is igaz. [link]
2015. júl. 22. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

értem köszönöm a választ,egyenlőre nem tervezek befektetni csak érdekelnek a valuták.

Egyébként valóban jónak tűnik a kínai jüan,vele szemben csak annyi bajom van,hogy később,ha át akarom váltani forintba netán,akkor nem nagyon van lehetőségem,mivel elvileg csak Kínában lehet váltani jüant.Ez tényleg így van??


"Kínát több támadás is éri, mivel valutája nem vihető ki az országból, így kényszerítve rá a külföldi turistákat, befektetőket, hogy ők vigyék oda külföldi valutájukat"


forrás: [link]

2015. júl. 23. 08:55
 14/15 anonim ***** válasza:

Tény, hogy nem sok helyen lehet váltani jüant Budapesten, viszont nekem 3 váltóról van tudomásom ebből a 3-ből 2 helyen tudsz vásárolni jüant, illetve az egyik helyen pedig csak eladni.

Ahol tudsz eladni illetve vásárolni jüant:

[link]

[link]


Én látok benne fantáziát, közepes illetve hosszú távú befektetésként.

Kína feltett szándéka, hogy a jüan bekerüljön a tartalékvaluták közé. Az IMF ötévente ülésezik, és dönt azzal kapcsolatban, hogy mely valuták legyenek benne az SDR (Special Drawing Rights / különleges lehívási jogok) valutakosárban. Ezek azok a pénznemek, amelyek különösen nagy súllyal rendelkeznek a világpiacon, és egyfajta “tartalékvaluta” szerepük van.


Jelenleg négy valutából áll össze ez a kosár: USD,GBP,EUR,JPY,

Kína a világ első számú aranytermelője, és az aranyimportban is első. Magyarul tonnaszámra vásárolja az aranyat, ráadásul az általa kitermelt arany is ott marad.


A dollár mögött ma már leginkább csak adósság van, nem pedig produktum, erre alapozva próbálják térdre kényszeríteni a jelenlegi vezető valutát. Amennyiben Kína még az októberi IMF döntés előtt megszellőzteti a valós aranytartalékainak mértékét, bizonyíthatja a világnak a jüan alkalmasságát, a valutakosárba kerülésre, egyúttal hangsúlyozhatja a dollár gyengeségét.

2015. júl. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Nincs ilyen fogalom,hogy biztonságos valuta,mivel mindegyik valuta összefüggésben van a többivel.

Lehet mondani,hogy az angol font vagy a norvég korona elég stabil,mivel erős gazdaság áll mögöttük,de Norvégia a kereskedelmének 60%-át az EU-val bonyolítja le.Már az alacsonyabb olajárakat is rendesen megérzik,mivel a külkereskedelem 50%-át az olaj adja.

Norvégia legnagyobb exportőrei:

Nagy-Britannia,Németország,Hollandia,Franciaország,Svédország,USA.


Nagy Britannia legjelentősebb exportőrei:Svájc,Németország,USA,Hollandia,Franciaország,írország,Belgium.


A briteknél is látható,hogy Svájcon és az USA-n kívül az összes jelentősebb exportőrük EU-s ország.Hagy ne mondjam milyen hatással lenne akár a norvégokra,akár a brittekre,de még Kínára is ha az EU kipukkadna...


Svájc jelentősebb exportőrei:Németország,USA,Olaszország,Franciaország,Nagy-Britannia.

A devizahiteleseknek a svájci bankok adták a hitelt az európai bankrendszer közvetítésével,amaly továbbadta magyar leányának,amely továbbadta az ügyfélnek.

A svájci frank-hitelek végén a svájciak vannak,ha a közvetítő rendszer(EU) tönkremegy ,akkor nekik is végük,emellett Svájc is ezer szállal kötődik az EU-hoz....


kérdező ha biztonságra mész akkor szerintem érdemes ezek közül választani:usa dollár,EURO,kínai jüan vagy akár a japán jen.Ezek nem valószínű,hogy kippukkadnának

Németország egyébként egyre szorosabb kapcsolatokat ápol Kínával,amelynek érdeke,hogy az EU fennmaradjon,mivel az EU a legnagyobb felvásárlója a kínai termékeknek.

2015. júl. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!