Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Dollár, euró, angol font a...

Dollár, euró, angol font a biztonságosabb?

Figyelt kérdés
Melyik valuta áll stabilabb lábakon??
2015. júl. 2. 07:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
gbp majd usd, az eur-t messze kerülném
2015. júl. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
norvég korona az egyik legbiztonságosabb pénz, akkora olajalapjuk van (olajból befolyt pénzt befektették), hogy ha szemléltetni kéne, akkor MINDEN cégben/vállalkozásban lenne 0,5-1,5% tulajdonuk. A mindent úgy értsd, hogy tényleg minden, egy magyar sarki kisbolttól a Google-ig
2015. júl. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

1-es:Miért gondolod így?a britteknél ha esetleg a skótok függetlenednek egyből más a helyzet pl:s.

2:a norvégok gazdasága valóban elég erős,de a norvég GDP mögött főleg az

az olaj van.Ha csökken az olajár vagy elfogy akkor valószínűleg visszasűlyedne a szegény országok közé(ameddig nem volt olaj szegény ország volt).mi a véleményed erről?

2015. júl. 2. 14:01
 4/15 A kérdező kommentje:
2:*mármint akkor sűllyedne vissza ha elfogyna az olaj úgy értettem
2015. júl. 2. 14:04
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem sűlyedne vissza, mert nem koltik el azt a penzt, hanem befektetik.
2015. júl. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én kínai jüanba fektetnék most 20 éven belül átveszik a number 1 pozíciót.

Ezen kívül jó az angol font és a norvég korona is vagy még a svájci frank.

2015. júl. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
6-os:na és az USD?
2015. júl. 22. 08:38
 8/15 anonim ***** válasza:

Amerikának nagyon nagy az adóssága itt megnézheted [link] Viszont még mindig tartják a vezető pozíciót a világban egy ideig, ezt legfőképpen annak köszönhető, hogy olajat a világon csak dollárban vásárolhatnak az államok, így aki olajat akar vásárolni annak dollárt kell először vásárolnia, ezért is több dollár van Amerikán kívül forgalomban mint Amerikában. Ha ez a folyamat megtörik, értem ez alatt nem lesz szükség az olajra ilyen formában mint jelenleg, vagy más valutában is lehet majd vásárolni olajat akkor Amerikának vége.


Persze tudom, mindegyik valutára lehetne negatívat mondani, viszont amiket felsoroltam Angol font, Norvég korona, Svájci frank és Kínai jüan ezeket biztonságosabbnak érzem.

Norvégoknál ott az olaj, gazdagok még sem költik el a pénzüket okosan csinálják, Svájcban ott vannak a bankok, Angliának nagyon erős a gazdaság minden bevándorló menekült oda akar menni, ha egy ember kiesik 10 jön a helyére Kína pedig nagyon erős, pár évtized és átveszi a vezető pozíciót a világban, most érdemes kínai jüanba fektetni.

2015. júl. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

8:értem rendkívül érdekes dolgokat írtál köszönöm szépen a válaszod.

Láttam az EURO-t sem írtad,arról is kilehetne kérni a véleményed??

(Elvileg az mögött ott van a német gazdaság,amely a világ 4.legnagyobb gazdasága és amíg a németek bentvannak az EU-ban addig az stabil)

2015. júl. 22. 13:55
 10/15 anonim ***** válasza:

Euróba nem fektetnék most meg pláne, így van a németek húzzák európát, de nagyon sok tagállam el van adósodva. Itt megtekintheted [link]


Nem lehet ráerőltetni a német modellt a déli országokra. Ha a görögök végleg becsődölnek akkor ennek a jelenlegi Eunak vége, amint látod Portugália, Olaszország, Írország is nagyon el van adósodava, így elkezdődne a dominó effektus ami negatívan hatna az Euró árfolyamra. Ha komolyan beszeretnél fektetni vásároljál kínai jüant, én tudok neked eladni Budapesten személyesen középárfolyamon így mind a ketten jól járunk.

2015. júl. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!