Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tőzsdén technikai elemzésnél...

Tőzsdén technikai elemzésnél mit értünk SL szint alatt?

Figyelt kérdés
2015. jún. 23. 05:23
 1/6 TamásTóth ***** válasza:

Sl (Stop loss) az a szint, aminél lezárod a kereskedésed, ha kedvezötlen irányba mozdul az árfolyam.


Pl: vettél eurot 310 forinton, de az árfolyam elindul "lefele" és 306 forint már csak egy euro, ekkor ha beállítottál SL-t mondjuk 308-ra, akkor neked a rendszer automatikusan beteszi eladásra az eurodat amikor az árfolyam eléri a 308-as értéket.

2015. jún. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
értem. Ezt a fordítást meg csinlája minden forex cég? Nálam a stop lossnál ki veszi a meg maradt pénzt nem át fordítja. Nem is értem hogy mondod mert így könyű lenne kereskedni ha a gép előre az árfolyamhoz igazítaná az eladás és vételi döntéseidet.
2015. jún. 23. 09:59
 3/6 TamásTóth ***** válasza:

Igen "kiveszi" a megmaradt pénzt.


Veszel Euro-t 310-en és megadsz a rendszernek TP-t (Target Point) és SL-t (Stop lost)


Mondjuk TP: 312 SL: 308


Ekkor ha az árfolyam eléri a 308-at akkor a rendszer eladja neked azon az árfolyamon és vesztesz minden euron 2 forintot, de többet nem. ezért Stop loss)


Ha az árfolyam viszont eléri a 312-t akkor ott adja el a rendszer, amin meg nyersz euronként 2 forintot. (Ezért target point, mert ezt szeretnéd elérni)

2015. jún. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

jaja tiszta most már nekem az sl köszi :D


Te am tőzsdézel?

2015. jún. 23. 15:17
 5/6 TamásTóth ***** válasza:
igen, szoktam néha
2015. jún. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Klasz te hol tanultad? Majd írhatok privibe ha nem tudok valamit?
2015. jún. 24. 02:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!