Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hivatalosan meghatározhatja a...

Hivatalosan meghatározhatja a munkáltatóm, hogy a munkatársammal milyen nyelven beszélhetek?

Figyelt kérdés
Pl. tegyük fel, van két magyar külföldön, akik egy helyen dolgoznak. Rájuk szólhat a munkáltató, ha magyarul beszélnek egymással? Egyáltalán beletehető a munkaszerződésbe olyan pont, hogy a munka hivatalos nyelve mondjuk a német, és csak ezen a nyelven lehet egymással kommunikálni? Nem sért uniós jogokat?
2015. máj. 30. 21:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%

Igen, ilyen esetben megkövetelheti az adott ország nyelvén beszélést.


És NEM, nem sért semmilyen jogot, minden országban a MUNKAHELYEN elvárható és megkövetelhetö az ottani hivatalos nyelv használata.

2015. máj. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%

"Rájuk szólhat a munkáltató, ha magyarul beszélnek egymással?"


Igen, sőt ha nem hagyják abba, akár ki is rúghatja öket, minden további nélkül.


Minden országban megvan a hivatalos nyelv és a munkaadó követelheti, hogy ott azt használják.


Ami "jogokat" sérthetne, ha a privát életben akarná megtiltani más nyelv használatát.

2015. máj. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%

Igen, meghatározhatja! Hotelekben dolgozó magyaroktól is megkövetelik, hogy munkaidőben, egymás között csak németül beszéljenek. Ez szerintem evidens, mert annyi nemzet dolgozik sok helyen, ha mindenki a saját nyelvét nyomná, káosz lenne.


"Nem sért uniós jogokat?"


Nagyon aranyos hogy a jogaidat hangoztatod, csak éppen te mész külföldre, te tanuld meg a helyiek nyelvét, neked kell alkalmazkodni. Amúgy nem, nem sért semmilyen jogot! Ha nem tetszik, maradj Magyarországon, ott beszélhetsz magyarul.

2015. máj. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tudok németül, csak röhejes, hogy két magyar németül beszéljen...
2015. máj. 30. 21:31
 5/11 anonim ***** válasza:
37%
Nekem is angolul beszélnek egymással az olasz munkatársaim, ha ott vagyok, nem tartom röhejesnek, egyszerűen arról van szó, hogy nem bunkók.
2015. máj. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Két helyi ugyanúgy beszélget egymással az irodalmi némethez mégcsak kilométerekről sem hasonlító tájszólásban, amit mi, külföldiek legalább annyira nem értünk, mint ők a magyart. és igen, a munkahelyi hivatalos nyelv a német, nem az xy tájszólás, aminek köze nincs a némethez.
2015. máj. 30. 21:55
 7/11 anonim ***** válasza:
18%
teljesen mindegy hogy dialektus vagy sem. a németen van a hangsúly. van néhány magyar külföldön, akik az élő fába is bele akarnak kötni, te is köztük vagy egy ilyen kérdéssel. én 5 magyarral dolgozom együtt, csak a főnökünk osztrák, de munkahelyen, munkaidőben németül beszélünk. Magyarországon, te is elvárnád a beosztottaidtól, hogy magyarul beszéljenek, szerintem.
2015. máj. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
53%
Ha mindketten beszéltek németül, akkor nem értem, hogy hol a probléma. Egyszerűen bunkó dolog olyan nyelvet beszélni, amit a többiek nem értenek, és ezt nem is kellene elmagyarázni egy felnőtt embernek. Azt is gáznak tartom, hogy a főnöködnek rátok kell szólnia, hogy németül beszéljetek.
2015. máj. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Akkor mind a 10-15-en bunkók vagyunk, sőt az előző munkahelyemen is mind bunkók voltunk magyarok, közel ugyanennyien. :) Sőt a törökök meg a szlovénok is mind bunkók! :D
2015. máj. 31. 00:03
 10/11 anonim ***** válasza:
37%
Ezek szerint sajnos igen.
2015. máj. 31. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!