Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lakást nem hajlandó eladni az...

AEROcool123 kérdése:

Lakást nem hajlandó eladni az akinek 25% részesdése van, mit lehet tenni? Többi lent

Figyelt kérdés
Nem hajlandó belemenni semmilyen üzletbe amíg nem azt az összeget kapja meg amit akar, de annyiért nem tudjuk eladni mert nem ér annyit, mit lehet ilyenkor tenni? A mi saját részünkből nem fogjuk kipótolni. Ilyenkor van valami jogi procedúra vagy valami, hogy ezt nem lehet megoldani amit akar?

2015. ápr. 2. 16:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmit nem tudsz tenni LEGÁLISAN. Az ő tulajdona,ezért nem köteles eladni. Az pedig,hogy valaki a ti részeteket így megvegye,ahhoz nagyon komoly értékű,luxuslakásnak kell lennie,mert akkor TALÁN valami maffiózó megveszi és aztán ő "meggyőzi" a 25%-ost,hogy jobb lenne eladnia.
2015. ápr. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom ilyen esetben bírósághoz lehet fordulni, beszéj egy ügyvéddel!
2015. ápr. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
12%
2. Ezt,hol hallottad? A hazai jog igen idióta,de az azért kemény lenne,ha pl.: 3 ember örököl egy lakást,majd 2 összeáll és bíróság által kötelezik a tulajdonrészének eladására a 3.-at.
2015. ápr. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az 1. és a 3. hozzászólás az enyém.


Kaptam egy privit,miszerint félrevezetem a kérdezőt a válaszaimmal.


Nos én nem szégyenlek tanulni,így tisztelettel kérem,hogy IDE,ne privátba linkelje be valaki azt a törvényt/jogszabályt,ami előírja egy tulajnak,hogy akarata ellenére köteles eladni a tulajdonát!


Előre köszi.

2015. ápr. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

lehet indítani közös tulajdon megszüntetésére irányuló pert

[link]

2015. ápr. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5. A belinkeltekből íme a lényeg:


" Bírósági ítélet mondja ki a vagyonmegosztást, ha…


… ha nincs megállapodás – mert a tulajdonostársad “csak úgy” nem akar veled együttműködni (bármifajta ésszerű érv nélkül) -, és te sem szeretnél tovább közösködni. Ilyenkor marad a pereskedés. Bírósághoz fordulhatsz, és indítanod kell egy úgynevezett “Közös tulajdon megszüntetésére irányuló per“-t. Ilyet ellened is lehet indítani.


A keresetlevélben kérheted, hogy a bíróság mondja ki a közös tulajdon megszüntetését. Persze majd neked kell bizonyítanod, hogy miért nem áll érdekedben ennek fenntartása, és hogyan próbáltál méltányos egyezséget kezdeményezni a tulajdonostársa(id)dal. A jogerős ítélet lesz majd az az okirat, amivel kérheted a közös tulajdon megszüntetését.


Vajon MIK A BÍRÓSÁG SZEMPONTJAI közös tulajdon megszüntetése iránt indított perben?


Tudnod kell: a bíróság sosem fog olyan megoldást a felekre erőltetni, melyet egyik fél sem akar. A pénzbeli megváltásban pedig csak akkor reménykedj, ha a természetbeni megosztás a bíró szerint sem lehetséges, légy tehát körültekintő, amikor a saját dolgodat ítéled meg.


A közös tulajdon tárgyait ugyanis elsősorban természetben kell megosztani. Ez a közös tulajdon tárgyának fizikai megosztását (telek esetén pl. négyzetméter stb. szerinti megosztást) jelent, ami után az egyes részek külön-külön a tulajdonostársak kizárólagos tulajdonába kerülnek, de mindegyik rész csak egyvalakiébe.


A természetbeni megosztásnak felmerülhet akár három akadálya is:


a) ez nem lehetséges, ha maga a dolog (ingatlan) oszthatatlan;

b) ha a megosztás fizikailag lehetséges ugyan, de jelentős értékcsökkenéssel járna, akkor sem osztja majd meg a bíróság,

c) vagy ha a megosztás maga gátolná a rendeltetésszerű használatot.


Ha a megosztás során a tulajdoni arányok nem érvényesíthetők, a különbözet pénzbeli megtérítéséről kell gondoskodni. "

2015. ápr. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!