Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Deviza tőzsde kérdések (? )

Deviza tőzsde kérdések (? )

Figyelt kérdés

Rólam :

18 éves vagyok 15 éves korom óta tőzsdézek demoban. Először etoron kezdtem (tudom butaság volt) és követtem a "gurukat " miután ez nem jött be elkezdtem banki előrejelzésekre alapozva pozíciókat nyitni (még mindig demoban) de a martingale, és egyéb risk management stratégiák miatt itt is hamar belebuktam. Ekkorra már nagyon elkezdett érdekelni az egész dolog és a makacsságom miatt csak azért sem hagytam abba. Elkezdtem indikátorok segítségével kereskedni és most tartok ott, hogy az ichimokut már egészen ösztönösen értem (bár még stratégiát nem sikerült hozzá alkotnom), és a support -resistance stratégiát próbálom megtanulni.


A kérdéseimet tételesen fogom feltenni, kérlek titeket, ugyanígy válaszoljatok.


Kérdéseim:


Lehetséges elméletben olyan szituáció ahol a világon mindenki kereskedik devizával és mindenki profitot ér el?


Tudom, hogy a devizakereskedelem miatt lehetőségük van az embereknek pénzt váltani, de mivel az ármozgasok nagy részét spekulációk mozgatják, az árak nem a valódi kereslet/kínálat szerint jönnek létre, így nem is a valóságot tükrözik az árak. Helyes ez a gondolatom?


Ha az előbbi gondolatom helyes akkor (pénzváltáson kívül) társadalmilag hasznos dolog a devizakereskedelem? Ha igen akkor miért?


A hedge fundok hasznosak társadalmilag? (tudom, hasonló az előző kérdésemhez)


Mi az előnye/hátránya a forex kereskedésnek a stock kereskedéshez képest.


Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de ha veszek egy stock részvényt, akkor részesedést is kapok a vállalat profitjából vagy hasonlóan a devizakereskedéshez csak akkor érhetek el profitot ha eladom a részvényt?


Más jellegű kérdések :


Van itt olyan aki profi ichimoku analízisben? Ha igen akkor minden (tényleg minden) tippet,trükköt, tanácsot szívesen fogadok // esetleg ha tud valaki jobban bevállt módszert?


Az álmom, hogy egy hedge fundban dolgozzak elemzőként(még merészebb álmom, hogy vezessem). Mit tanuljak egyetemen? (Svédországban szeretnék továbbtanulni)



2015. ápr. 1. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Inkább azon kellene gondolkoznod, hogyan fogsz te ebből pénzt csinálni. Nem pedig azon, hogy ez hasznos-e bármilyen téren, vagy sem.
2015. ápr. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ahhoz előbb meg kell értenem az alapokat, mi mozgatja a piacot. További válaszokat várom :)
2015. ápr. 2. 20:52
 3/7 anonim ***** válasza:

"Lehetséges elméletben olyan szituáció ahol a világon mindenki kereskedik devizával és mindenki profitot ér el?"


Menj el egy zöldségpiacra. Mindenki adja veszi a paradicsomot. Szerinted lehetséges az hogy mindenki több paradicsommal menjen ki a piacról, mint amennyivel bement?


Nem fogod elhinni nekem, de az a technikai elemzés amit te ismersz az semmit nem ér. Azok a matematikai modellek érnek valamit amit sok év alatt fejleszt ki programozók csapata. Az ilyen ichimoku jellegű dolgokat körberöhögik.


Ha egy hedge fundnál szeretnél dolgozni elemzőként, akkor matematika szakot kell elvégezned. Nincs más út.

2015. ápr. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Beszámozhattad volna a kérdeseidet, ha már ennyi van belőle.


1, Nem. Ez egy zéro összegű játék. Amit valaki megnyer, azt másnak el kell veszítenie.


2, Nem helyes. Az árak mindig a valóságot, a tényleges kereslet/kínálatot tükrözik az adott deviza iránt, belértve a származékos ügyleteket is.

De szerintem pontatlanul fogalmaztad meg a kérdésedet, talán az adott devizáért megkapható termékek, szolgálgatások iránti keresletre gondoltál. Egy deviza iránti kereslet pedig nem szorosan függ össze a világban érte kapható javak mennyiségével.

A spekulációs célú ügyletek pedig nem károsak, hanem épp ellenkezőleg, hasznosak a gazdasági szereplők számára. Pl. likviditást biztosítanak, stb. Társadalmi méretekben pedig közömbös, hogy ennek eredményeként egyesek veszteséget szenvednek, mások pedig ugyanazt nyereségként magukra költhetik.


Amíg bennfentes információkkal nem rendekezik egy szereplő, addig neki is ugyanannyi esélye van nyerni, mint veszíteni, így a jellemző eset az egyszer hopp, máskor kopp. Jelentős arányú veszteségnek/nyereségnek éppen ezért hosszú távon kicsi az esélye egy konzervatív stratégia esetén. Aki merész, az pedig számoljon azzal, hogy mindent elbukhat egy pinanyalat alatt pl tőkeáttétes tranzakciók bevállalásával. (ld. pl. svájci jegybank lépése, 2015 január)



- A részvényekkel és devizával való kereskedéshez más - más szakmai tudás megszerzése szükséges, de egymáshoz képest nem előnyösebb, vagy hátrányosabb egyik sem. Egyéni affinitás kérdése.


- Részvény (angolul stock) tulajdonosaként te a cég egyik tulajdonosa leszel ( a sok millióból:) és ha adózás utáni nyereséget ér el a részvénytársaság, akkor osztalék jogcímén részesedhetsz az üzleti eredményéből, amellett, hogy a tőzsdei árfolyam nyereség/veszteség is tied.


Ha hedge fundnál szeretnél érdemi munkát végezni majd, akkor közgazdasági jellegű egyetemet válassz, azon belül is pénzügy orientációt.

2015. ápr. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi #4-es megy a zöld :)


Ha a stockokból részesedést kapok akkor az már egy előny a devizával szemben, nem?

2015. ápr. 5. 13:18
 6/7 anonim ***** válasza:

A nyereségből történő osztalék fizetés nem automatikus, a közgyűlés dönti el, hogy az adott évben eredménytartalékba teszi-e, vagy osztalékot fizet belőle.


Ha osztalékot fizetnek az az információ beépül a részvény tőzsdei árába, (beárazódik) azaz plusz nyereséget jellemzően nem jelent a részvénytulajdonos számára.

2015. ápr. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

@ 6 : pontosítom az előbbi megfogalmazásomat: plusz nyereséget önálló jogcímen nem jelent, de mivel beépül a részvény árába, így eladás esetén a várt osztalék mértéke kb. annyival magasabb eladási árat eredményez.


Alapvetően az egy részvényen elérhető nyereségnek csak a vállalkozás üzleti eredményességét kellene tükröznie elvileg, de rövid távon a fundamentumoktól gyakran tér el a részvény mindenkori piaci értéke, éppen az eltérő, egymástól független, a jövőt illető egyéni várakozások miatt. Ez is hasonlatosságot mutat a devizakereskedelemmel, már ami a fundamentumokat és az egyéni várakozásokat illeti.

2015. ápr. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!