Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Gyorsan pénzt hogy lehet...

Gyorsan pénzt hogy lehet szerezni?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és mennék francia országba iskolával. Anyámnak szeretnék segiteni pénzel. Budapesten tudnék már dolgozni vahol

2015. márc. 22. 19:00
 1/9 anonim ***** válasza:
De ha Budapesten már tudnál valahol dolgozni, akkor mi a kérdés?
2015. márc. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Épp ez hogy hol alkalmaznának egy 15 éves kölyköt aki csak délután tudna dolgozni
2015. márc. 22. 19:50
 3/9 anonim ***** válasza:
Törvény szerint sehol.
2015. márc. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Diák munkaként alkalmaznának nem?
2015. márc. 22. 20:28
 5/9 anonim ***** válasza:

"Munkavállalóként munkaviszonyba főszabály szerint akkor léphetsz, ha a 16. életéved betöltötted. Abban az esetben azonban, ha már elmúltál 15 éves és általános iskolában, vagy szakiskolában, illetve középiskolában (gimnáziumban, szakközépiskolában) nappali tagozaton tanulsz, az iskolai szünetek alatt (nyári szünet, téli szünet) szintén létesíthetsz munkaviszonyt. További lényeges feltétel, hogy a 16 éves korod alatti, szünidő alatti munkavégzésedhez a munkáltatódnak be kell szereznie a szüleid hozzájárulását is [A Munka Törvénykönyvéről szóló 1992. évi XXII. törvény (továbbiakban: Mt.) 72. §-a]."


Szóval még nem.

2015. márc. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ja, hogy az kérdés volt.

Csak nem volt kérdőjel a végén, ezért ezt kijelentésként értelmeztem.

Amúgy nyáron a nyári szünetben lehet csak dolgozni 15 évesen, de nem nagyon szoktak 15 éveseket alkalmazni.

2015. márc. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én 18 elmúltam mikor először sikerült valami komolyabb folyamatos diákmunkát találnom. Bár lehet csak peches voltam, nem tudom.
2015. márc. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a felvilágosítást
2015. márc. 23. 14:10
 9/9 anonim válasza:
Tippmixeljél,én is azt csinálom
2015. márc. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!