Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A cegnel, ahol 2 eve dolgoztam...

A cegnel, ahol 2 eve dolgoztam, meg mindig be vagyok jelentve, igy a TB-m fizetve van, ez hogy lehet?

Figyelt kérdés
2 eve par honapig pultos voltam egy cegnel Budapesten, be voltam jelentve, de amikor megszunt a munkahely nem irtam ala es nem kaptam semmifele kijelentkezo dokumentumot. Par honappal utana eljottem az orszagbol es jelenleg au pair vagyok az USA-ban. Nem reg eszembe jutott, hogy megnezzem hogy allok TB-vel, es lattam, hogy meg mindig van ervenyes TB-m a pultos allasom miatt. Ez hogy\an lehetseges? Megtortenhet, hogy visszameoleg jelent ki az akkori fonokom, es egyben kell majd 2 evnyi TB-t befizetnem? Vagy ha mar eddig ervenyes volt a TB-m, azt mar nem lehet utolag megvaltoztatni? Kerul ez plusz penzebe az akkori munkaltatomnak? Nagyon koszonok minden valaszt.

#munkáltató #TB #TB tarozas
2015. márc. 7. 16:47
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

1. A céged és/vagy annak könyvelője IDIÓTA! Örülj neki.

2. Direkt nem jelent ki,mert valamiért megéri neki. Pl.: felvesz utánad mint START kártyás után pénzt és ugye a fizetést is benyli,vagy hasonló adócsalás.De ez téged nem érint.

2015. márc. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Huhh:). Akkor nem kerheti tolem az allam visszamenoleg a TB befizeteset? Ettol az egytol felek, hogy ha rajon a ceg, hogy ezt elbaltazta, valahogy elintezi hogy rajtam csattanjon a dolog. Ha hazamegyek 1 honap mulva, tisztazni akarom az ugyet, (marmint ki akarok jelentkezni hivatalosan), mert ez gondolom nem mehet igy evtizedekig, de nem akarom, hogy minden megsporolt penzem erre menjen ra.
2015. márc. 7. 17:30
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Van ügyfélkapus regisztrációd? Az, hogy érvényes a TB-kártyád (ennyit tudsz megnézni hitelesített regisztráció nélkül), az csak annyit jelent, hogy az adott számmal létezik TB-kártya Magyarországon. Ez még nem jelenti azt, hogy fizetnek is utánad, és van biztosítási jogviszonyod. Azt a "biztosítási jogviszony lekérdezése" menüpontban tudod megnézni, ha okmányirodában hitelesített ügyfélkapus regisztrációd van. Ott van a lista, hogy milyen cégnél, mettől meddig fizettek utánad. Azt kizártnak tartom, hogy a cégnél, ahol dolgoztál, nem jelentettek volna ki. A járulékokat a bruttó fizetésed alapján fizetik, havonta utalják, nem afféle automatikus átutalási megbízással, pláne nem pár hónapos munkaviszonynál.
2015. márc. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Az pedig, hogy nem kaptál kilépő dokumentumokat pár hónapos munka után sokkal inkább arra hajaz, hogy be sem voltál jelentve, nem arra, hogy elfelejtettek volna kijelenteni.
2015. márc. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Lekerdeztem az ugyfelkapun, ez az utolso sor, tehat van ervenyes, fizetett TB-m:

Nyilv.szám - Bejelentő név - Jogosultság kezdete - vége

191xxxx - XXX(a ceg ahol pultos voltam) KFT - 2012xxxx(amikor be lettem jelentve) - nincs datum a vegehez.

Minden mas munkahelyen/iskolam utan volt bezaro datum, amikortol mar nem fizettek utanam a TB-t.

2015. márc. 7. 18:03
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
Kaptál valami kedvezményt pl. munkanélküli, 25 év alatti? Akkor lehet, hogy tényleg kapnak utánad támogatást, azért nem jelentettek ki.
2015. márc. 8. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hat, amikor kezdtem 25 ev alatt voltam (es ugye munkanelkuli, de nem voltam bejelentett munkanelkuli). Az a durva, hogy mar a kocsma is bezart ahol dolgoztam, igaz a ceg szerintem nem szunt meg, hanem egy kozertet uzemel. Mindegy is, hogy miert vagyok meg mindig bejelentve, ez szerintem csak akkor fog kiderulni, ha rakerdezek, viszont nem merek rakerdezni, mert felek, hogy visszamenoleg ki kell fizetnem a TB-m. Ez megtortenhet? Vagy ha mar eddig be voltam jelentve nem vonhatnak vissza semmit?
2015. márc. 8. 17:30
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha valamiért egyszer "kibukik" a dolog, nem a cégnek kell fizetnie az egészségügyi szolgáltatási járulékot visszamenőleg, hanem Neked arra az időre, amikor nem volt Mo-n munkaviszonyod.


Az adótartozás 5 éven túl évül. Azzal is csak csökkenteni tudod a tartozást, de közben jön is majd hozzá egy következő havi kötelezettség, tehát ezzel sem vagy sehol.


Mivel a cég - állítólag - nem üzemel, valószínűleg hagyagság miatt feledkeztek meg Rólad.


Én is eljöttem 1 éve, és még mindig nem jelentettek ki. Az a sok ügyes irodai ügyintéző...:)

Ettől függetlenül fizettem magam után a járulékot, és be is jelentkeztem a fizetése alá, mivel kötelező, és ha nem teszem meg, akár mulasztási bírságot is kaphattam volna. Ma már dolgozom, mégis van egy lezáratlan jogviszonyom a múltból.

2015. márc. 26. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Tehat ha hazamegyek es elkezdem fizetni havonta a TB-m, vagy "kijelentkezek" (amikor ujbol kimegyek kulfoldre), es a ceg nem veszi eszre, hogy be voltam jelentve, csak kb 5 ev mulva, vagy kesobb, vagy soha, akkor ezt az idod visszamenoleg (a 2 evet) nem is kell kifizetnem?
2015. márc. 30. 15:26
 10/10 anonim ***** válasza:
Ami elévült, az elévült. Azon nincs mit kifizetni.:)
2015. márc. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!