A kerdesem az lenne, hogy 2014.10.25. evvel kivagyok jelentve ahol dolgoztam 1, evet. De mar majusba eljottem, és a kilépő papirjaimat mai napig nem postázták ki. Ha nem küldik ki a papirjaim addig akkor mit tudok csinalni?
"De már májusban eljöttem" konkrétan mit jelent?
Májusban szűnt meg ténylegesen a munkaviszonyod, vagy 10 hó 25-én?
Ha nem kaptad meg a kilépő papírjaidat és hiába kéred őket, hogy küldjék már el, akkor a munkahelyed szerinti Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőség az illetékes ilyen ügyben eljárni. Náluk kell panaszt tenned, és ők majd hatóságilag kötelezik a céget rá megspékelve némi bírsággal.
Új munkaviszony létesíthető a régi lezárása nélkül, de elég ritka, mivel a régi lezáratlansága miatt, az új munkaviszony "u.n.többes jogviszonynak minősűl" ezért az új munkáltató nem tudhatja, hogy milyen járulékfizetési kategóriába soroljon:
"...főállás?...másodállás?...mellékfoglalkozás?"!!!
Érdemes a munkaüggyel lezáratni a régi jogviszonyt, egy enyhe ejnye-bejnye hozzáadásával, különben az új munkaadó helyében én se reckíroznám, hogy tévesen soroljalak be egy jogviszonyba, és aztán engem büntessen a munkaügy.
Mégrosszabb, ha később a téves újbesorolás miatt, járulékkülönbözetet kellene fizetni a munkaadónak, és neked is, mert jogalap nélküli besorolásról lenne szó!
Kedves Utolsó Válaszoló!
Amiről Te írsz, az már régen volt...:)
Ma már minden jövedelem után mindent vonunk, nem érdekes, hogy mellék-, vagy főállás és heti hány órában történik.
Egyébként a régi időkben sem volt ez annyira probléma, ugyanis ha a dolgozó nem tudott előzményt felmutatni, akkor írásban nyilatkoztatni kellett róla, és onnantól kezdve saját felelőssége, hogy mit hazudott össze. A nyilatkozatnak megfelelően kellett döntenie a munkáltatónak járulékozás stb. ügyben, azt nem bírálhatta felül és nem is vonhatta kétségbe.
Pontosan ahogy a # 4/4 Időpont ma 07:51-es válaszoló írja.
"Az 1997. évi LXXX. törvény (a továbbiakban: Tbj.) 31. §-ának (1) bekezdése szerint több biztosítási kötelezettséggel járó jogviszony egyidejű fennállása esetén a járulékalap után mindegyik jogviszonyban meg kell fizetni a nyugdíj-, az egészségbiztosítási-, és munkaerő-piaci járulékot.
Ez azt jelenti, hogy több foglalkoztatási jogviszony esetén – függetlenül azok időtartamától -- a kifizetett biztosítási jövedelem után mindegyik jogviszonyban meg kell fizetni a 10 százalékos nyugdíj-, a 7 százalékos egészségbiztosítási-, és a 1,5 százalékos munkaerő-piaci járulékot. A 2013. január 1-jétől hatályos szabályok szerint most már valamennyi egyéni járulékfizetési kötelezettség felső határ nélküli."
Sőt, már a rózsaszín TB kiskönyv leadása sem kötelező, csak alá kell íratni a dolgozóval, hogy nem adta le a munkáltatónak.
A kérdezőnek:
Érdeklődtél már a munkaadódnál a kilépő papírjaidról?
Mit válaszolt?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!