Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy működik a felmondás...

Hogy működik a felmondás ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Most fejeztem be a fősulit, és szeptembertől szeretnék továbbtanulni majd. Már be is adtam a jelentkezést, és a ponthatárok alapján valószínűleg sikerül is bekerülnöm. Viszont addig mégsem üldögélhetek itthon a laptop előtt, bármennyire is szeretném, úgyhogy belevetettem magam az álláskeresésbe. Tegyük fel, hogy találok is egy melót, ami megfelel, viszont határozott idejű szerződést kötnek velem, mondjuk egy évre. Én viszont szeptembertől mindenképp tanulnék tovább, ezzel az indokkal felmondhatok nyáron? Csak mert tudom, hogy elég macerás határozott idejű szerződést felbontani, ugyanakkor mégsem mehetek minden állásinterjúra azzal, hogy én csak pár hónapot szeretnék maradni, köszi.. Mit tanácsolnátok ebben az esetben? Köszi szépen a válaszokat előre is!

2015. márc. 3. 14:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
vagy ne köss határozott idejűt, vagy el kell árulnod, hogy meddig maradnál, és addig köss ... sokba kerülne neked, ha a határozott idejűt megszüntetnéd idő előtt
2015. márc. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha csak nyárra szeretnél és most még van diákigazolványod, akkor tudsz diákmunkát is vállalni, azt bármikor abbahagyhatod - és kevesebbet vonnak le a bruttó órabéredből, mint egy rendes állásnál.
2015. márc. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!