Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen számlát...

Szerintetek milyen számlát nyissak, ahol a spórolt pénzemet gyűjthetném?

Figyelt kérdés

Nyáron betöltöm a 18. évem, és szeretnék takarékoskodni. A szüleim elváltak, és aputól annyi zsebpénzt kapok, hogy egy ötöst félre tudnék tenni, amit nem adok oda anyunak. Van már barátom is, jó lesz ez a pénz majd ha esetleg összeköltöznénk, vagy bármilyen jövőbeli tervhez. Tudom, nem nagy összeg, de legalább vmi :)

Nem vagyok jártas a pénzügyekben, ezért nem tudom, h milyen számlát nyissak, ahol legalább egy kicsit kamatozna, és biztonságban lenne?!

Előre is köszi!


2015. febr. 13. 09:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Számlán nem kamatozik, le kell kösd, de mostanában elég alacsony a kamat. Vagy tőzsdézel, de az kockázatos, vagy valamilyen alacsony kockázatú alapba, ingatlanbefektetési alap, teszed, ami 4% körül van.

Vagy állampapír bár ahhoz több pénz kell.

5000Ft nagyon karcsú, az 1 év alatt is csak 60.000Ft.

1 havi rezsi :)

2015. febr. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Lehet h néha a 10 is összejönne + még lehet h a barátomat is be tudom vonni. Több mint a semmi :D Csodát nem tudok tenni a semmiből sajna :)
2015. febr. 13. 16:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!