Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha tőlem valaki kölcsönkér...

Ha tőlem valaki kölcsönkér pénzt akkor illetlenség megkérdezni hogy mire kell neki?

Figyelt kérdés
Nem idegenről van szó hanem nagyon jó barátom és a családja.Rendszeresen kérnek kölcsön,ami nem is lenne baj,szívesen adok ha megtehetem mert nem állnak valami jól anyagilag.De többször is előfordult hogy mikor odaadtam akkor esett le hogy egyáltalán nem fontos dologra kérték.Ha ételre kell vagy bármi szükségesre kérik, akkor persze adok de túl nagy elvárás hogy ne az én kölcsön adott pénzemen szórakozzanak?És nem olyan családtag kéri aki dolgozna hanem olyan akinek nincs munkája és az öreg nagymama nyugdíjából kell visszaadniuk.Meg szabad kérdezni hogy tényleg fontos dologra kell, vagy csak berúgni vagy ehhez hasonló dolgokra? Volt már valaki ilyen helyzetben?
2015. febr. 9. 23:09
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
barátnak sem adunk kölcsönt
2015. febr. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát azért ha hónap végén nincs mit enniük, nem tudom hogy milyen barát lenne az aki nem adna.
2015. febr. 9. 23:23
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

erről jut eszembe: „Nem halat kell adni, hanem megtanítani halászni”


az én barátnőm szart se keres, én kb 4-5× annyit kerestem tavaly, mint ő (most csak 3× annyit, mivel a stressz nem érte meg a plussz pénzt és váltottam), ennek ellenére, a legnagyobb segítség, amit kért tőlem, hogy a közös vásárlásnál cseréljük el az 1000 forintos erzsébet utalványát egy ezresre, mivel ő olyat venne, amire az utalvány nem jó, nekem meg tök mindegy volt, mivel fizetek... és nem baromságokra vett fel hitelt, hanem a tönkrement mosógépét cserélte le, azért volt pénzszűkében, de beosztotta


plusz, ha tényleg akkora szarban lett volna, hogy éhezik, akkor áthívtam volna kajálni, de nem sértem meg azzal, hogy kölcsön adok neki

2015. febr. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szoktam megkérdezni.
2015. febr. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt kell tisztázni, hogy mikor és hogyan fogja visszaadni, illetve mi történik, ha ezt nem sikerül időben teljesíteni.
2015. febr. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
95%

Egy közeli ismerős kért tőlem 500 ezer Ft-ot. Kérdem tőle hogyan és mikor gondoltad a visszafizetést? Ő azt még nem tudja pontosan. Itt zártuk a beszélgetést.

Másik: Tudok olyan embert, akinek magyarországi viszonylatban óriási jövedelme van, mégis minden hó végén kért, vannak akik erre vannak beállva, egyszerűen nem tudnak gazdálkodi azzal ami van (kinek több , kinek kevés)

2015. febr. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nem mindegy ki ker kolcson, es ha jot akarsz magadnak, nem kerdezel olyat, amire kesobb azt mondod, jobb lett volna kevesebbet tudni...Amig a megbeszelteket betartja, es visszaadja a penzt, minimum a kert osszeget, addig nincs para. Csak ha elkezd kesni\kesegetni akkor johet a kamat. De persze barat ide vagy oda, persze ha szarban lenne ott vagyok erted, de penzben nincs baratsag...Mert ez vag tonkre a leghamarabb mindent...
2015. febr. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!