Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Online vásárlás ez lopásnak...

Online vásárlás ez lopásnak számít? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A mai nap skypeon beszéltem 1 sráccal, aki 1 játék accountot árult és megbeszéltük, hogy e-mailban küldi az adatokat miután elküldtem neki a pénzt. Namost, miután hitelesítette a profiljának adatait(természetesen nem a bejelentkezési adatokat hanem a belső infokat), hogy tényleg azt kapom a pénzemért amit kínált elküldtem a pénzt. Természetesen EGYBŐL letiltott mindenhol (beleértve skypeot it ahol előtte beszéltem vele és megbízhatónak tűnt [állítása szerint 28 éves családapa!!!]). Mit tudnék tenni? A lopott összeg 10000Ft volt! Az adott személy e-mailja megvan (paypal) így a neve is hozzá van csatolva, illetve a játékosnevét is megszereztem, így rá tudtam keresni, és tényleg nem 1 kis hülyegyerek volt( https://www.youtube.com/watch?v=gCpEH6xSvZQ ezen a linken láthattok róla 1 videót, és ott az arca is!). Mit tegyek? Kérlek segítsetek!

2015. jan. 27. 16:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
A paypalnek hiába ír, ez personal transfer volt, amire NEM vonatkozik a buyer protection.
2015. jan. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Rendőrség nem hiszem, hogy fog tenni az ügy érdekében. Engem 1x vágtak át 700Ft-os termékkel, persze mást is bepalizott az eladó, azok feljelentették, én így kerültem az ügybe. Vallomás utólag a részemről is megtörtént.


A lényeg, hogy valami 6-700k-et szedett így össze a csóka, és nem lett belőle semmi. 3 hónap után kaptam egy levelet, hogy lezárták a nyomozást.


Többiekről nem tudom, hogy kaptak e vissza valamit.

2015. jan. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Vegiggondolva, valoszinu, hogy nem a csoka vagott at, aki a videoban van, hanem neki is feltortek az accjat. Esetleg soha nem az o accountjat arultak. Ez a "hitelesítette a profiljának adatait" hogyan is tortent?
2015. jan. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Nah sziasztok!

Ma úgy döntöttem, hogy nem megyek be a rendőrségre, mivel kicsit utánajártam a dolognak, és 30.000Ft értékig nem tehetnek semmit, így inkább nem pazaroltam az időmet. :)

A PayPal nem tud tenni semmit, így hanyagoljuk ezt a megoldást is.

(Valaki kérdezte: Minden belső adatot hitelesített az accountról, és azt mondta ezzel foglalkozik, így megbíztam benne.)

Végül is óriási tanulsága volt a dolognak!

SOHA, DE SOHA ne vegyetek accountot semmilyen oldalhoz, játékhoz! (Kivéve, ha személyes ismerősötök adja)

Végül -40EUR-val maradtam, de ez van. Már beletörődtem.

Mindenkinek a legjobbakat, és ne feledjétek interneten senkiben sem szabad bízni. :)

2015. jan. 28. 19:51
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

"és 30.000Ft értékig nem tehetnek semmit"


Ez nem igy van, megtortenhet, hogy a csavo tobb magyart is atvag es tobben is bejelentest tesznek, ebben az esetben mar lehet, hogy foglalkoznanak az uggyel. De ha nem jelented fel, biztos, hogy nem tesznek semmit.

2015. jan. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát, nem tudom... Én úgy tudom, hogy a skype-on való beszélgetésnek nincs nyoma, márpedig skype-on beszélték meg a dolgokat. Innentől fogva elég veszett fejsze nyele a dolog - szerintem - ugyanis nincs nyoma az eladásnak. Nem olyan, mintha egy internetes oldalon leütnél egy aukciót és utána nem küldöd a terméket. (A tévedés jogát fenntartom :-) )
2015. márc. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!