Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha rendelek aliexpress-ről...

Ha rendelek aliexpress-ről egy telot és lesz valami baja, akkor mi biztosítja hogy kártalanítanak?

Figyelt kérdés

Szóval mindenképp ha bizonyítom hogy rossz a kédzülék akkor visszautalják a pénzt? Amúgy erről lenne szó.

[link]



2015. jan. 17. 13:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez mondjuk egy gyenge minőségű hamisítvány, ennek 100%, hogy baja lesz. Főleg ha fennakad a vámon (jelenleg 99% az esélye telefonoknál), mert akkor a hamis márkajelzés miatt bezúzzák majd...


Amúgy az alinak van egy paypalhoz hasonló beépített védelmi rendszere, de kb. 2 hónap mire érdemi dolog történik és csak 45 napig véd.


De ha ilyen ócska hamisítványokat rendelsz akkor teljesen mindegy, mert ezekben belül sem az van, mint ami itt ki van írva. Van normális telefon kínában, de e nem az.

2015. jan. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Egyik osztálytársam is rendelt már aliról nokia lumiát. Kb 110 dollárért és nem volt hamisítvány. Amúgy én a feedbacjeken azt olvastam hogy többségében meg vannak elégedve a termékkel. Amúgy egy refurbished termékről van szó tehát azért is lehet hogy ilyen olcsó. Másrészt meg 2013-as telefon.

De ha úgy van ahogy mondod, akkor vissza lehet küldeni nem? És az azért elég komoly indok, hogy teljesen más mint ami le van írva. Csak az a kérdés, hogy az ali visszaadja e a pénzt.(Mert ugye nála van ha én nem jelzem hogy minden ok a készülékel.)

Am több eladónál van ilyen áron ez a teló, azért gondoltam, hogy nem átverés. De ha meg tudsz ezek ellenére győzni, akkor tedd, mert tényleg nem akarok szívni vele!

2015. jan. 17. 17:21
 3/3 anonim ***** válasza:

Én nem igazán akarlak meggyőzni semmiről...


30,000 ft (+2,500 ft postai vámügyintézési díj) akarsz venni egy kifutott telefonmodellt, ami vagy valóban refurbished (azaz garanciában bexart, majd általában kínában szakszerűtlenül "megjavított" és újraértékesített), vagy rosszabb esetben egy új, ámde jó hamisítványt., amikor 35e körül vehetnél itthon egy használtat. Az sem lenne rosszabb, a refurbished készülékekben csak és kizárólag a hibát orvosolják, semmit nem cserélnek ki újra - ergo ez simán lehet egy 2 évet agyonhasznált, lelakott készülék.


"De ha úgy van ahogy mondod, akkor vissza lehet küldeni nem?"


De, vissza lehet. 4,000 forint kínába a posta (te költséged) és 4-6 hetet kell rá várnod, hogy visszakapd a pénzed. Az ali buyer protection rendszere sokkal lassabb, mint a paypal.

2015. jan. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!