Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mire jó a FOREX? Érdemes...

TepsiHapsi kérdése:

Mire jó a FOREX? Érdemes belevágni?

Figyelt kérdés
Kinek mi jut eszébe róla? Tapasztalatok?

2015. jan. 16. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Tőzsde. Ugyanaz, mint bármelyik más. Ha van felesleges pénzed, értesz hozzá és szerencsés vagy, mellette türelmes is, akkor megéri belefektetni.


A tőzsde arra jó, hogy az okos és szerencsés emberek sok pénzből még többet csinálhassanak. Szegényeknek nem való. A mai világban semmi nem való a szegényeknek, mert pénzt csak pénzből lehet szülni.

2015. jan. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

Hát, én annakidején 1000 USD kezdőtőkével kezdtem forexezni. Amúgy mindenki tőzsdézik, csak nem tud róla! A svájci frank hitelesek is tőzsdéznek, csak nem tudtak róla, hogy tőzsdéznek. És Mariska néni is tőzsdézik, amikor leértékeléskor 20 kiló cukrot vesz (long), mert úgy gondolja, hogy a befőzési szezonra magasabb lesz a cukor árfolyama. Most ugye tele tankolni nem szabad, mert 5 nap múlva már megint alacsonyabb lesz a benzin ára, akkor elég 10 liter addig, nem kell 40. Ez is tőzsdézés, ez a short. Itt az esésre játszom.


Mindenki elfelejti hozzátenni - én most nem - , hogy ez is egy foglalkozás. Amit lehet szakértelemmel, közgazdasági ismeretekkel, okosan és gondosan csinálni. Az asztalodon megy a CNBC, olvasod a gazdasági híreket egész nap. Az amerikai tőzsdék délután négykor nyitnak (magyar idő szerint) tehát nincs az, hogy négykor lelépsz!

És akkor is elviheti a lóvédat a Svájci Jegybank bejelentése, hogy megszűnt az 1,2-en rögzített árfolyam.


Ebbe a foglalkozásba nem jó belevágni!


Ehhez tanulni kell sokat, és utána is állandóan naprakésznek - órára késznek - és percre késznek kell lenni!


Ahol online tőzsdei árfolyamokkal dolgozol, oda előfizetés kell. Vagy lóvét kell betolni. A 15 perccel késleltetett adatfolyam már ingyen van! Szóval nem elég naprakésznak lenned!

2015. jan. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem felejtsd el!

Alparinal VOLT számlám.

Csődbe ment! ugrott a pénzem!

Tuti bukta a forex bármennyit is tanulsz!!!

2015. jan. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, valóban az ALpari csődöt jelentett. De úgy tudom, hogy a 100.000 EUR-ig biztosítottak vagyunk a kis magán-számláinkkal. Nekem is volt ott egy 3000 USD értékű számlám. Nekem pénteken írt egy Richard Heis nevű főszer, hogy ő a csődbiztos, és hozzá forduljak. Most fogalmazom a levelet, hogy szeretném a lóvémat visszakapni, mi a menete ennek? Szóval szerintem nincs veszve a lóvé - bár biztosan nem a gyors ügyintézés lesz a jellemző.
2015. jan. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Forex = kaszinó

Szabályozatlanabb, mint az online szerencsejáték, és a Ház többet is tud ellened csalni, mint online rulettben vagy kártyában. És csal is.


Ne keverjétek a forexet a tőzsdével, az nagyon nem ugyanaz!!!!


A tőzsde kemény törvényekkel szabályozott, és valódi áruval, értékpapírokkal kereskednek rajta. A forexen csak ún. CFD-kel lehet tippelgetni. pl. Az EURUSD nevű CFD a bankközi devizapiacon lévő euró-dollár árfolyamára szóló fogadási szerződés. Nem cseréled el ténylegesen az euródat dollárra vagy visszafelé.


A forex brókerek soha nem kereskednek a tényleges termékkel. Azt csak bankok tehetik meg a bankközin (legkisebb egység a negyedmillió dollár, és nincs tőkeáttétel), vagy pedig határidős piacon lehet kontraktusokat venni. A forex brokik mindig CFD-kkel kereskednek, még ha ezt nem is mondják ki nyíltan. Az árfolyamok pont ezért nem valósak, csak programokkal szimulálják a valódi árakat. És persze könnyen meg lehet csinálni, hogy nem a valós árakat írják ki a balek MT4-es trédernek.


Szerintem a tőzsdézésbe érdemes belevágni, a forex kerülendő.

2015. szept. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!