Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy minden...

Miért van az, hogy minden mlm-ügynök (cégtől és attó függetlenül, hogy milyen ember egyébként) ugyanazt a sablondumát nyomja? A főnökeiknek nem esik le, hogy ez mennyire átlátszó?

Figyelt kérdés
Most volt itt egy régi barátom ilyen ügyben. ha azt mondják, hogy a lényeg az emberi kapcsolatok, meg egymásnak ajánlgatás stb. akkor miért úgy beszél, ahogy sose beszélt még életében? vagy ez csak nekem visszás egyből? olyan érzése van ettől a szabvány-stílustól az embernek, hogy nyilvánvalóan hazudik.
2010. febr. 6. 18:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
63%
Mert agymosáson esnek át a képzésen. Persze felháborodnak, ha ezt megemlíted nekik :-) és soha egyetlen konkrét kérdésre sem válaszolnak. Én hányok tőlük...
2010. febr. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
64%
Mert ilyen az mlm - átverés.
2010. febr. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
39%
Meg kell vldenem az MLM-et, bár én sose lépnék be ilyen rendszerbe. Nem átverés, nem lehúzás, csak marha sokat kell dolgozni és kitartóan, ha eredményt akarsz. Tudomásul kell venni, hogy ez egy olyan szakma, ahol ha kidobnak az ablakon, visszamész az ajtón. Nem rosszabb, mint a biztosítás, sőt: annyit mellé sem kell beszélni, mint az utóbbinál.
2010. febr. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
45%

"Meg kell vldenem az MLM-et, bár én sose lépnék be ilyen rendszerbe. Nem átverés, nem lehúzás, csak marha sokat kell dolgozni és kitartóan, ha eredményt akarsz. Tudomásul kell venni, hogy ez egy olyan szakma, ahol ha kidobnak az ablakon, visszamész az ajtón. Nem rosszabb, mint a biztosítás, sőt: annyit mellé sem kell beszélni, mint az utóbbinál."


hülyeség...

2010. febr. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
65%

Undorító!!!!

És a legrondább benne épp az,hogy a régi kapcsolataidra épít,kínos helyzeteket provokál.Mert nyílván nem küldesz el valaki olyat a pi&sába,akit régóta ismersz.

De a hülye agymosott meg egy idő után elveszíti a volt barátait,haverjait,mert messzire kerülik.

A CÉG meg az ilyen hülyék munkájából hízik.

2010. febr. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

igen, ezt az agymosás dolgot én is hallottam. csak nem értem, mi értelme? pl. az avon cuccokat is el tudják adni sablonszöveg nélkül, meg anélkül, hogy aki foglalkozik vele, másról se tudjon beszélni.


aki itt volt az flp-s volt, más témáról egyszerűen nem lehetett vele kommunikálni, mindig az flp-re jutottunk vissza :(

2010. febr. 6. 20:34
 7/19 anonim ***** válasza:
73%

Ahogy fentebb is említették, a "képzésen" leadják nekik a korábban már jól bevált meggyőző technikákat, amire 100-as IQ alatt harapnak az emberek. A fejeseknek az a jó, ha minél több buta és befolyásolható ember belép, mert elámul a számoktól meg a profi előadástól.


Én is benne vagyok egy mlm-ben, de nem szervezek be magam alá senkit, csak én rendelgetek magamnak, a családnak. Én nem vagyok hajlandó a barátaimból megélni, illetve állandóan őket fárasztani azzal a dumával, amit nincs gyomrom előadni. Ez a "segítesz a barátaidnak, hogy nekik és neked is jobb legyen"-duma hülyeség. Akinek segítesz, az nem más, mint a főnökök, akik már húsz éve csinálják, és az elsők között kezdték.


Jobb lenne, ha mindenki képes lenne átlátni a szitán, amikor valaki egy "tuti lehetőségről" szeretne beszélni vele egy kávé mellett...

2010. febr. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
najó, de miért nem differenciálhatnak? az a lényag, hogy ismerősöket keresnek meg. tehát tudja, hogy xy kb. funkcionális analfabéta, tehát neki sablonszöveg jó lesz, de mondjukzx egyetemi tanárnál nem biztos, hogy ugyanaz beválik.
2010. febr. 8. 10:00
 9/19 anonim ***** válasza:
54%
Az, hogy ki milyen, hogy viselkedik egy mlm üzletben, az a saját intelligenciájától is függ. Egy agymosott, alacsony IQ-jú ember az mlm-ben is sablonos lesz, primitív marketing dumát fog nyomni, amit elég sokan bekajálnak, de az igazán profik, sikeresek mind-mind kivétel nélkül nagy egyéniségek, saját stílusuk van.
2010. febr. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:

Ilyen munkára jellemzően nem markáns egyéniségű emberek vállalkoznak (ha egy-egy mégis, az rövid időn belül akár nagyon sikeres is lehet - ha bírja a gyomra... -, pont azért, mert neki áll a világ a sok kis szürke között), ezért az "agymosók" úgy vannak vele, inkább nem kísérleteznek az illető nem létező egyéni módszerével, hanem átszabják olyanra, ami egyszer már - Ámerikában legalábbis - működött.

Az így átprogtramozott emberízing aztán ott sem nagyon fogja hagyni a CÉGet, hiszen ezzel az undorító egyenstílussal sehová, senkinek nem fog kelleni szegény.

2010. febr. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!