Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Most, hogy csökken a benzinár,...

Most, hogy csökken a benzinár, miért nem csökken a tej, kenyér, stb ára?

Figyelt kérdés
Amikor hetente növelték a benzin árát az elmúlt években, semmi másról nem szóltak a hírek, csak arról, hogy hát ez sajnos hatással lesz a többi termék árára is, és persze ment is fel szépen, minden olyan termék ára aminek egységköltségét befolyásolja a szállítási költség. Miért nem csökkennek a fogyaztói árak? 100 Ft-tal lett olcsóbb a benzin és gázolaj literje. Egy hír sem szól most erről!
2014. dec. 23. 08:06
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Ne légy naiv. Még az is lehet, ha az állam kasszába e miatt kevesebb folyik be, akkor emelkednek a fogyasztói árak.
2014. dec. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%

Pótolni kell valahol a kiesést. Ha csökkenne a fogyasztói ár is, az abból befolyó áfa is csökkenne, az üzemanyaghoz kapcsolódó jövedékivel és áfával együtt. Még nagyobb lenne a hiány.


Az, hogy annak idején a termék előállításhoz kapcsolódó szolgáltatás drágult az üzemanyag révén, azáltal a kereskedők és gyártók emeltek árat, hogy tartani tudják az eredményességüket, vagy épp fedezeti pontot és ne legyen az üzemszüneti pont. Itt nem magáról a termékről van szó, hanem a hozzá kapcsolódó állami bevételekről, amit meg ugye visszaosztanak részben egyes kiadásokra, ami ha még kevesebb lesz, akkor meg az lesz a baj és mennek tüntetni még többen.

2014. dec. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
A dologban nincsen automatizmus és oda még nem gyűrűzött be, nem is szokott, csak az áremelkedés.
2014. dec. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

Egy részről az árverseny ritkán gyűrűződik be negatív irányba (magyarul a termelő a legritkább esetben csökkenti az árát addig, míg megvan adott áron a felvevőpiaca).

Más részről pedig elég kreatív a kormány, jönnek az új adók és megszorítások, nem kompenzál annyit az olcsóbb üzemanyag, hogy csökkenteni tudjanak (hiszen cserébe emelték az útadót, fizetőssé teszik az eddig ingyenes autóút és autópályaszakaszokat, stb..).


Például egy pékség (csak, hogy a példádnál maradjak) aki eddig ellátta mondjuk a dél-budai régiót naponta áruval annak most a kisteherautójára fizetnie kell az M0-áson, ha meg 3,5T felett jár akkor is emelik az útdíját.


Aztán mivel vasárnap be kell zárni gyakorlatilag minden üzletet, így vasárnap az emberek nem fognak venni friss pékárut (mert nem lesz hol), ezért csökkenni fog a pékünknek a bevétele is jelentősen, hiszen a friss pékárut az emberek csak frissen veszik meg, inkább vasárnap reggel mást reggelizik "tegnapi" vajaskifli vagy croassaint helyett. És mivel pont a vasárnap volt az, amikor a legtöbb ember nem a munkahelyén vagy útközben, hanem otthon reggelizett, így ez igen jelentős kiesést jelent.


És még sorolhatnám, örülj, ha nem lesz idén is (ahogy 20 éve mindig) egy laza 5% körüli átlagos áremelés. Hiába hazudja a kormány, hogy 0 az infláció, ha a reálibérek csökkennek az árak meg nőnek...

2014. dec. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
29%
Mert ezeknek semmi közük egymáshoz.
2014. dec. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
71%
Azért nem, mert ez Magyarország, Orbánisztán, Abszurdisztán.
2014. dec. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!