Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tapasztalt apróhirdető mamik,...

Tapasztalt apróhirdető mamik, hogy megy ez?

Figyelt kérdés

Szeretném feltenni a fiam kinőtt ruháit néhány apróhirdetési oldalra. Ha mondjuk 200 km-re arrébb lakik, akit érdekelne, akkor mit csináltok, utánvéttel postázzátok? De így először a feladónak is pénzbe kerül, amit később kap vissza, ha jól tudom... és ha a "vevő" végül nem veszi át? Vagy kikötitek, h nem postáztok?


Előre is köszönök minden választ.



2014. dec. 3. 15:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Én amikor eladtam, akkor mindig előre utalás volt. Tudom, hogy a vevőket figyelmeztetik, hogy soha ne utaljanak előre, de nekem az eddigi kb 30 adás-vétel során nem volt vele gondom. Olyan apróhirdetési oldalt ajánlok, ahol az eladott termék ára után, valamint a feltöltésért nem kell jutalékot fizetni. Ez nem túl jó, amikor az ember pár száz ft-ért ad el, utána meg kap egy számlát pl 120ft-ról, hogy utalja el a következő számlaszámra, mivel az utalás is pénzbe kerül. Így én az olx-et ajánlom, amit tényleg ingyen lehet használni. Csak a vevővel kell megegyezni. Amikor megérkezett a számlára a pénz a termék ára+ a posta ktg, akkor fel lehet adni. Hallottam már rossz tapasztalatokat, de szerintem egypár ezer ft-ig nyugodtan lehet előre utalni. De mondjuk én sem utalnék előre több 10ezer ft-ot.
2014. dec. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem személyes átvétel esetén én előre kértem a pénzt, postaktg-gel együtt.

Ajánlottan adom fel, de a hirdetésbe mindig beleírtam, hogy simán csak saját felelősségre postázok, mert ugye olcsóbb, mint az ajánlott, de nincs gari.

Jobb az ilyeneket előre tisztázni.

Én csak a Vaterát használom, ott meg lehet nézni a vevő/eladó minősítését. Volt már, akitől azért nem vásároltam, mert nem volt jó a minősítése, nem tűnt megbízhatónak, arrogáns is volt.

Én egyébként postáztam már 25e ft-ért eladott babakocsit is úgy, hogy előre utalták a vételárat.

Én mindig megnézem a képek hátterét is. Ha igénytelen, koszos, akárhogy is néz ki az áru, nem veszem meg. Ilyenekre is figyelj!

A képek minél nagyobb felbontásúak legyenek, minél több infót adj meg.

Nekem az a halálom, hogy van egy gatya, pl. Odaírja, hogy 122-es, kérésre mérek. Miért, amikor felteszi a hirdetést, mi a frászért nem tudta lemérni? Ezzel már nem is foglalkozom, hacsak nem valami szuper darab.

2014. dec. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!