Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Eladok valamit magánszemélykén...

R. Zita kérdése:

Eladok valamit magánszemélyként. PayPallel fizetnének nekem. Hogyan van ez?

Figyelt kérdés

Van PayPal számlám és a vevőnek is. Vásároltam már többször PayPallel, de eladni még sosem adtam el így semmit.

A kérdésem, hogy van-e ennek valami költsége? És az ide utalt vételárhoz hogyan férek hozzá?



2014. nov. 24. 16:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, tőled fog a paypal levonni összegtől függően ennyit:


Hungary

0 HUF - 700,000 HUF 4.9% + $0.30 USD

700,001 HUF - 2,500,000 HUF (Merchant Rate qualification required) 4.4% + $0.30 USD

2,500,001 HUF - 12,500,000 HUF (Merchant Rate qualification required) 4.2% + $0.30 USD

12,500,001 HUF - 25,000,000 HUF (Merchant Rate qualification required) 3.9% + $0.30 USD

> 25,000,000 HUF (Merchant Rate qualification required) 3.4% + $0.30 USD


Nem kevés.


Nekem meg fog jelenni a PP számládon, vagy elköltöd róla vagy simán kiutalod magadnak.

2014. nov. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jo az amit az elso irt, de kiegeszitenem.


A Paypallal ugyis lehet penzt kuldeni, hogy nem "vasarlas-fizetes" hanem "penzkuldes".


Amikor eBay keretein belul hasznalod a Paypalt es fizetnek neked, mint eladonak, akkor a PP levonja toled a dijat.


Ha eBayen kivul hasznalod, akkor lehet ugyis penzt kuldeni, hogy a kuldo (vasarlo) alja a dijat.


Pl. en eladtam egy koncertjegyet, az illeto felhivott, megbeszeltuk a dolgot es a PP jott az email, hogy a vasarlo kifizette a jegy arat, plusz meg ratett egy kicsit postakoltseg cimen es a penzkuldesi dijat azt o allta.

En meg az extra penzbol vettem belyeget es feladtam postan a koncertjegyet a vevonek.


Attol fugg mit adsz el, lehet egyezkedni hogy ki allja a dij osszeget. Mivel ez egy kuriozum jegy volt es barki megvehette volna helyben, vagyis szemelyesen eljon a jegyert, es a vasarlomnak nagyon kellett a jegy, igy hajlando volt fizetni a dijakat!

2014. nov. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez igaz, de aki úgy fizet PP-on valamiért, hogy nem "vásárlásként" állítja az egy balek. Így ugyanis nem védi a 45 napos PP garancia.
2014. nov. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"az egy balek"

Kulfoldon elek, itt azert megbizobbak az emberek egymasban, foleg azutan, hogy beszeltunk telelfonon es nev/cim/ceg nev ismereteben le is tugyjuk egymast nyomozni, de ertelek, tudom milyen a magyar mentalitas :(

2014. nov. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi nektek, folyamatban van a dolog, elutaltam magamnak a pénzt, elvileg pár nap és meg kell kapnom. :)
2014. nov. 29. 08:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!