Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyire számít ijesztőnek,...

Mennyire számít ijesztőnek, hogy a NAV-nál dolgozik valamelyik szülőm?

Figyelt kérdés

Mostanában amikor szívóznak velem, egyetemen, valami vendéglátóhelyen, boltban, vagy van valami ügy, ahol megkérdezik, (bármilyen) általában úgy érzem ezzel, tiszteletet vívok ki.


Múltkor például egy piti ügy miatt orvosszakértőhöz küldtek, látszott, hogy maszek pszichiáter aki bevállal ilyen-olyan igazságügyi vizsgálatokat is.


Na ott is rögtön mondtam, hogy a navnál dolgozik édesanyám. Nyelt is egy nagyot.


Szóval ezzel elérek valamit? (amúgy nem nagy számok a szüleim, nem dolgozik egyik sem a navnál)


2014. nov. 23. 20:01
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Nem az a cél, hogy istenként tiszteljenek, hanem inkább az, hogy ne velem szívózzanak, ha úgy adódik.
2014. nov. 23. 20:03
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Az óvodában riogatják ilyennel egymást a gyerekek. Az én apám rendőr! Az enyém meg kőtörő!
2014. nov. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

számomra semennyire.

Sőt, visszataszító, hogy egy felnőtt ilyen ovis módon védi magát.

2014. nov. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nézd, nem azt mondtam, hogy ezzel védem magam, csak ha egészen véletlenül megkérdezik, akkor élek a lehetőséggel és ezt mondom.
2014. nov. 23. 20:10
 5/16 A kérdező kommentje:

Aztán lehet elgondolkozni annak a cégnek, orvosnak, akárkinek aki szívózna ezután velem, hogy akar-e a cége, főnöke, saját nyakába valami vizsgálatot, és szerintem ennyi elég.


Furcsa, hogy ennyire ellenszenves volt a kérdés.. nem volt vele ilyen szándékom.

2014. nov. 23. 20:11
 6/16 A kérdező kommentje:
Tehát én ezt nem úgy értettem, hogy ha valaki beszól, az lesz a válasz, hogy "az anyám navos, kicsinálunk" hanem az, hogy egy ilyen konfliktust esetleg megelőzően ezt el lehet terjeszteni finoman.
2014. nov. 23. 20:12
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Rohadtul nem rémítesz meg azzal senkit, hogy apád portás a NAV-nál. A 14 év alattit azért nem, mert azt se tudja mi az a NAV, felette meg már van annyi esze, hogy tudja, hogy ha visszaélne valaki a hatalmával a NAV-nál akkor úgy vágnák a börtönbe, mint a sz..rt. Más is rájönne, hogy valószínűleg apád nem annyira fejes, hogy ne mernének hozzányúlni, ha valami rossz fát tenne a tűzre.
2014. nov. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Látom senki sem olvassa el a kérdés alá írt részt. -.-
2014. nov. 23. 20:34
 9/16 anonim ***** válasza:
42%

most akkor elmondod, ha kérdezik; szólsz, hogy a szemétkedést megelőzd... döntsd már el!

Nem hinném, hogy bárki megkérdezi, hol dolgozik anyàd.

Ha meg te hozod fel, az igenis dedós fenyegetőzés.

2014. nov. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%

én kinevetnélek mert ez elég óvodás dolog


az a fogorvos, cégvezető stb, akinek vaj van a füle mögött az meg nem azért ijed meg egy ilyen kijelentéstől mert valamelyik szülőd NAV-os hanem mert az adóhatósággal fenyegetted, ha nem lenne egyik rokonod sem NAV-os, csak egyszerűen azt mondtad volna hogy felnyomod a NAV-nál ha szívózik az pont ugyanilyen hatást váltott volna ki belőle.

2014. nov. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!