Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi kamattal adatok vissza...

Mennyi kamattal adatok vissza a pénzt?

Figyelt kérdés

Ezelőtt 11 évvel kölcsönt kaptam egy barátomtól. Nem tudott volna elszámolni a pénzzel el nem költhette gondolta így tisztára mossa.(ukrán olajból és szerb alkoholból származó pénz, nem gyilkolt érte)

A vállalkozásom éppen csak felszínen maradt évekig, barátság megromlott.

A barát időközben egy autóbálaestében meghalt.

A vállalkozásom most dübörög nem számít a pénz.

közbe felkutattam a családját, az anya és egy 5 éves fiú és 7 éves kislány.


Mennyi kamatot számoljak és honnan? 11 évi kamatot vagy 5 évit amióta valós hasznot hoz a vállalkozás ?


2014. nov. 22. 21:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem értek hozzá csak annyit mondanék hogy ez szép dolog.

Biztos szükség van a pénzere, meg ha úgy vesszük az az övéké.

2014. nov. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem 11 évre.

Akkor szükséged volt a vállalkozásod számára tőke hiány miatt áthidaló kölcsönre, amit nem bankból vettél fel, hanem a barátodtól. Enélkül nem tudtad volna működtetni a vállalkozásodat.

Ha Banktól vettél volna fel hitelt, annak a kamatait is 11 évig kellene fizetned.

2014. nov. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

11 évre vetítve fizetnék.

A Polgári törvénykönyv szerinti kamat járna ilyen esetben.


A jegybanki alapkamat viszont visszakereshető ennyi év távlatából is, de szerintem egy 5 és 10 % között belőtt kamatszint teljesen megfelelő, és etikus lenne.


Viszonyításnak:

2005. évben 5-6 % a befektetések utáni kamatszint átlagban.

2007. évben 6-7 % közötti, 2014. évben 2,5 % körüli a legjobb esetben.

2014. nov. 23. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!