Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ebay-en rendeltem de még nem...

Ebay-en rendeltem de még nem jött meg?

Figyelt kérdés
ma lejárt a szállítási határidő és az I want a refund opcióhoz megírtam hogy nem érkezett meg lejárt a határidő stb majd azt az üzenetet kaptam hogy nézzek vissza pár nap múlva ezek után mi a teendő?a 45 nap Szombaton jár le
2014. nov. 13. 14:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nézz vissza pár nap múlva. Ez a teendő. Előfordulhat csúszás.
2014. nov. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kínából jön a cucc már 1.5 hónapja , mennyit szoktak ezek késni ha késnek?
2014. nov. 13. 15:52
 3/13 Rita Rita válasza:
Szia! SOS írj az eladónak, hogy még kb 8 órát vársz, hogy visszafizesse a vételárat. Amennyiben nem érkezik meg, elindítod a resolution center-nél, hogy nem kaptad meg, és negatív feedback-et fogsz értékelni. Én rengeteget rendelek kínai apróságokat, ez mindig működött és sajnos 5-ből 1 termék nem szokott megjönni... Ha lejárt a 45 nap, nem tudsz mit tenni, és sajnos a gyakorlatlan vásárlókkal el szokták játszano., hogy azt mondja még várj néhány napot...stb...és kifutsz az időből... Szólj, ha valamiben még tudok segíteni! :)
2014. nov. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Tisztazzuk:


Van a 45 napos Paypal purchase protection ami akkor is fedezi a vasarlot, ha nem az eBayen hanem akarmi mas oldalon vasarol es Paypallal fizet. Ebben az esetben van 45 nap a FIZETESTOL szamitva, hogy ugyet nyiss.


Az eBay buyer protection pedig 30 nap, es az estimated delivery date-tol van szamitva (ES NEM A FIZETESTOL). Vagyis oda van irva, hogy januar 5 a varhato erkezes, akkor onnantol szamitva van 30 napod hogy ugralj, ha nem jott meg a cucc.


En Oktober 12-en vettem egy fulbevalot es Oct 30 - Dec 05 van irva varhato erkezesi idonek. Ez mar jocskan a 30-45 napon tul van, de nem izgulok, mert az szamit ami oda van irva. Majd December 6an irok egy emailt az eladonak ha meg mindig nem erkezett meg a cucc es raarek aggodni. Sot, onnantol kezdve van meg 29 napom hogy ugraljak vagy kerjek refund-ot.


Rita Rita nem baj ha nem vagod a temat, de akkor ne tessek remisztgetni a jonepet :(

2014. nov. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

ma reggelre az eladó annyit írt nekem hogy nem küld másikat a pénzt sem küldi várjak mert megfog jönni :) ez vicc?

erre mi a biztosítás?amúgy 98% feletti az értékelése és megbízhatónak tűnik

2014. nov. 16. 15:07
 6/13 anonim válasza:
Megjött azóta a termék? :)
2014. dec. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
vissza kaptam a pénzem, rá 2 hétre megjött csak 1 hónapot késett de így ingyen volt szóval nem panaszkodok :)
2015. jan. 2. 14:37
 8/13 anonim ***** válasza:

de így ingyen volt - vagyis megloptad az eladot?


En ilyenkor irni szoktam neki, hogy fizetek ujra, hisz megjott a cucc. Paypalon kuld egy "invoice" amire kattintva ki tudod fizetni ujra a termeket. Vagy lenyeled.... a te becsuletedre van bizva....

2015. jan. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
szerintem nem az eladó utalta vissza a pénzem :)
2015. febr. 6. 14:35
 10/13 anonim ***** válasza:

Pedig igen.

hacsak nem nyitottal egy ugyet es akkor az eBay kuld egy emailt, hogy visszakapod a penzed

a Paypal ir egy emailt, hogy xyz "has refunded your money" ha ilyet kaptal, akkor bizony az az eladotol jott



kepes vagy lenyelni a cuccot fizetes nelkul?

2015. febr. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!