Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tényleg nem jár nekem erre az...

Tényleg nem jár nekem erre az összegre szociális segély?

Figyelt kérdés

A férjem nettó 67000+12200ft.családi pótlék.

Elutasítottak,mert meghaladta az egy főre jutó összeget.

Hogyan számolják ki?

Valaki le tudná nekem vezetni!

Köszönöm szépen!



2014. nov. 13. 14:07
 1/4 anonim válasza:
A szociális segély annak jár, akinek az egy háztartásban a bér nem éri el a talán 40e. forintot. Tehát Ő miatta te nem tudsz igényelni szociális segélyt, sajnos. Mi is ilyen cipőben járunk.
2014. nov. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De ezt hogyan számolják ki,mert,ha én összeadom a kettőt és elosztom hárommal az 26400ft.

Vagy nem így számolnak?

2014. nov. 13. 16:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem úgy számolják, de ha még ügy számolnák, akkor sem lennél jogosult.

Az osztószámnál az első felnőtt 1, a második 0,9, az első gyerek 0,8, azaz esetetekben 2,7-tel osztanak.

A jogosultsági határ pedig a öregségi nyugdíj minimumösszegének 90%-a: 28500*90%= 25650 forint.

Nálatok az egy főre jutó jövedelem nem 26400, hanem 29333 forint (de mindkét összeg meghaladja a jogosultsági határt)

Kérje a férjed a családi kedvezmény érvényesítését és akkor nem 67ezret, hanem 76 és félezret fog kapni havonta.

2014. nov. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen,most már értem.

De azt hiszik,hogy ennyi elég a megélhetéshez!

Szégyen ez az ország!

2014. nov. 13. 21:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!