Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mekkora esély van rá, hogy...

Mekkora esély van rá, hogy elsőbbségivel, de nem ajánlva feladott levél elveszik?

Figyelt kérdés
Bélelt borítékról van szó, amelyben bizsu ékszerek lapultak.

2014. nov. 12. 17:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag nem regisztrált küldemény, senki sem vállal érte felelősséget. Ötven százalék az esély: vagy eltűnik, vagy nem. Ilyet inkább ajánlva küldj, vagy tértivevényesen.
2014. nov. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azért szerintem nem ötven, az iszonyatosan magas. Szinte minden második levél elveszne. Vagy elveszik vagy nem, de sokkal kissebb eséllyel veszik el. Mondjuk 10-90.
2014. nov. 12. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én a lehetőségre értettem, abból csak kétféle van :) elvész vagy nem :) az pedig 50-50.


Namost hogy valójában mennyi vész el, én 1% alá raknám.

2014. nov. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Valójában én is alacsonyabbra raknám, mint 10. Csak a következő miatt tettem így:


- ha kicsire veszem, mindenki panaszkodni fog, hogy a posta márpedig tolvaj banda.

- bizsu ékszerek vannak benne. Esetleg növelheti a kockázatot.

2014. nov. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
Kb 0,04 ezrelék (0,004%, azaz 100000-ből 4) volt 2013-ban az elveszett küldemények aránya a postánál. Van egy tippem, hogy 0,0399 volt a nem könyvelt, 0,0001 a könyvelt (ajánlott). Nagyjából kitapintható, hogy a kitömött pufiborítékban mi lapul. Szóval ha értékes, én rászánnám azt a ~2-300Ft-ot.
2014. nov. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!