Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ki az élettárs, és ki nem?

Ki az élettárs, és ki nem?

Figyelt kérdés
A kérdésem apropóját az adta, hogy sajnos egy ideje nem találok munkát. Aktív keresés mellett jár az aktív korúak ellátása. Most voltam felülvizsgálaton. Szerettem volna levelezési címet megadni, hogy ide küldjék azt a nagy vagyont. A nő megkérdezte tőlem, hogy kivel élek? Mondtam neki, hogy a párommal kb. egy hónapja. A válasza az volt, hogy mivel élettársam kér vagyonnyilatkozatot az ő részéről is, és akkor mehet a dolog. Azért mert vele élek egy hónapja, tényleg az élettársam lenne? Kinek mi köze hozzá, hogy mennyit keres? Teljesen megalázónak éreztem a nő stílusát, azt ahogy kommunikált velem meg úgy általában az egész helyzetet.

2014. nov. 7. 14:00
 1/2 anonim ***** válasza:
Azt ugyan nem tudom, milyen feltételekkel jár az aktív korúak ellátása, de az ilyen segélyeket/támogatásokat az egy főre jutó jövedelem alapján szokták adni. Gondolom, azt a kérdést te magad se komolyan tetted fel, hogy kinek mi köze ahhoz, hogy mennyit keres. Persze, hogy megkérdezik, hiszen ha másfél millió a bruttója annak, akivel együtt élsz, akkor nem fognak neked ellátást adni. Hiszen ha együtt laktok, és ő dolgozik, akkor máris van ugye hol laknod meg jobb híján a rezsit is fizeti, tehát közös kasszán vagytok, így igenis lényeges, hogy mennyit keres.
2014. nov. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kedves Válaszadó! Gondolod, ha 1,5 misi lenne a bruttója, akkor kuncsorognék 22 800 Ft-ért? Elárulom, hogy ha így lenne, akkor nem hagynám rendszeresen megalázni magam. De mivel megvan a helye, így kénytelen vagyok. Viszont, mivel nem vagyunk 5 éve együtt, nem a bejegyzett élettársam, nem a férjem, ezért nem értettem, hogy tulajdonképpen miért szükséges neki vagyonnyilatkozatot tenni. Az sem tesz vagyonnyilatkozatot, akinél mondjuk csak egy szobát bérel ki bárki. De ha tévednék, akkor én kérek elnézést!
2014. nov. 9. 12:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!