Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan oroklodik a vagyonom,...

Hogyan oroklodik a vagyonom, ha van biztositas, LTP, tobb bankszamla - meg kulfoldon is, nincs gyerek, de van (be nem jegyzett) elettars, viszont a szuleim is elnek?

Figyelt kérdés

2.5 eve elek egyutt a parommal, ebbol egy eve kulfoldon/-rol gyujtjuk a penzt: helyi folyoszamla a nevemen altalaban parszaz euroval, egy kozos megtakaritasi szamla (az en foszamlamhoz csatolva), otthon egy keves ertekpapir az egyik bankban, forint a masikban, (hogy konnyen fizetni tudjuk a) lakastakarekpenztar(t). Utobbi sokara jar le, de gondolom halalom eseten felszabadul az osszeg(?). Valamint ha esetleg meg raadasul balesetben halnek meg, akkor a biztositotol is erkezne par milliocska (nem lehetett orokost megadni). Ja, es a szuleimnek a telke (behajtasi okokbol) az en es a testverem neven van (haszonelv. joguk van csak szuleimnek)

Kerdes 1: A jegyzo honnan fogja tudni, hogy pl. kulfoldon milyen vagyon van a nevemen?

Kerdes 2: A kotelesresz alapjan akkor minden a szuleime lenne? 2/b: Ha igen, az is, amit a parommal egyutt "szereztunk"? Nem akarnam, hogy amit egyutt tettunk ossze, abbol ne lasson semmit, mert szuleime minden jogilag, s pl. kitalaljak, hogy ha a parom nem akart volna annyira sielni menni, akkor en meg mindig elnek.. ertitek, ugye?

Es nem vagyok gazdag es smucig ugyvedre kolteni, en is csak arra a lakasra gyujtok, amit szuleim nem tudtak megadni, es amire otthon nem lenne eselyem osszegyujteni..

Elore is koszonom a valaszokat!



2013. ápr. 6. 23:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Írjál végrendeletet, az élettársad javára. Kötelesrész amúgy jár a szüleidnek így is, tán 25%, de a többi az élettársadé.

Ha regisztráljátok egymást, mint élettársak, akkor viszont örökölhet. (vagy bejegyzés a hivatalos neve, nem tudom pontosan)

Mindenképpen keress meg egy ügyvédet szerintem, egy tanácsadás nem annyira sok pénz. Végrendeletet meg magad is tudsz írni, az ügyvéd megmondja azt is, hogy hogy lesz teljesen hiteles, de ez fent van a neten is.

2013. ápr. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mivel nincs gyereked automaitkusan a szülők örökölnek feleség hiányában.Nálunk is ez van de mi csináltunk bejegyzett élettársi nyilatkozatot közjegyző előtt de ez sem jogosít öröklésre csak ha van végrendelet.


Ha pároddal szereztetek közösen vagyont akkor azokat írasd rá mint az én párom is tette vagy a végrendeletben tedd Őt örökössé azokra az ingatlanokra



Ja és páromnak van pénze a bankban de a rokonok nem tudják és én vagyok a halál eseti kedvezményezett így bármikor kivehetem és nem tarthatnak rá igényt mert nem képezi a hagyaték tárgyát mivel nincs benne a végrendeletben.Ezt is megtudod csinálni.

2013. ápr. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!