Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nektek mennyi megy el egy...

Nektek mennyi megy el egy hónapban?

Figyelt kérdés

Mi 4-en élünk egy háztartásban Szüleimmel és Öcsémmel. Mi még egyetemre járunk. Apukám keres 300.000 forintot, Anyukám pedig 100.000-at. A rezsi 72.000 forint általában, amin mindneki meg szokott döbbenni, mert az ismerettségi körömben a legtöbb embernek 40-50 ezerből kijön. Ami a legmegdöbbentőbb.... az elmúlt 1 hónapban kíváncsiságból minden kiadást vezettem, hogy megnézzem, mégis mennyit költünk ez idő alatt, és a végeredmény 320.000 lett. Pedig nem vettünk semmi különlegeset.

Így gyakorlatilag Szüleimnek semmi nem marad a hó végére, 400 jön, 400 megy.


Ez másnál is így van? Szerintem valamit nem csinálunk jól....



2014. nov. 5. 18:35
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
normális a kiadásotok. Mi 250-et költünk havonta, de lakbérre, hitelre, fűtésre nem kell fizetnünk semmit. Ketten vagyunk három kicsivel, 5 éves a legnagyobb. Igazából csodálom a szüleidet, hogy egyetemista korú gyerekekkel is kijönnek ennyiből!!!
2014. nov. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagyon sokat költötök. Ennyiből legalább egy százasnak meg kellene maradni.

A szüleim ketten együtt keresnek 200.000.- et, ebből 5-en élünk. Egy középiskolás, hárman egyetemisták vagyunk.

Igaz, nincsenek márkás cuccaink, nem iszunk alkoholt, üdítőket, nem kész cuccokat eszünk, hanem anyukám főz, és nem húst eszünk hússal. De azért nem nyomorgunk.

2014. nov. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"A szüleim ketten együtt keresnek 200.000.- et, ebből 5-en élünk. Egy középiskolás, hárman egyetemisták vagyunk."


Nos, szüleIM, feltételezem ketten vannak, az 2 fő. Egy középiskolás, három egyetemista, az nekem négy. Kettő meg négy az nekem 6. De lehet, hogy az egyik szülő egyetemista? Na mindegy.


Amúgy kezdj gyanakodni, hogy mégsem 200-ból éltek... Mondjuk nem számoltad a 4 főre jutó családi pótlékot? Szerintem fogj egy hónapot, és írj fel te is minden kiadást!

2014. nov. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

400ből elmegy 72 a rezsire, mondjuk menjen el egy 100e kajára+50e az utazásokra. Még az is csak 222E, azaz marad 178e talonban. Mégis mi a fenét vesztek rajta?


egyetem mellett simán lehet(NE) diákmunkát is vállalni.

2014. nov. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi 4-en vagyunk (35-ös pár, kisgyerek, újszülött), 250-300 között költünk.


Egy átlagos család bevétele kb 300 ezer (135 ezer átlagfizetés * 2 + 2 családi pótlék). A megtakarítás családonként átlagosan 5% (15 ezer), tehát egy átlagos család 285 ezret költ (esetleg többet, ha a megtakarítását felhasználja).


Persze ez csak statisztika, van aki többet/kevesebbet keres, ahol több/kevesebb gyerek van és/vagy többet/kevesebbet takarít meg, de az átlag az ez.


Arra a kérdésre, hogy valamit nem csináltok jól a válasz igen, tényleg nem.

Átlag feletti családi bevételből lehetne átlag felett félretenni, de ti az átlag feletti költést/felélést választjátok, amivel átmenetileg jobban éltek, de egy nemvárt kiadás - pl édesapád munkahelyének elvesztése - felborítaná az egyensúlyt és a hirtelen pénzhiány sokkal nagyobb problémát okozna, mint az a nehézség, hogy most kevesebbet költsetek.


Tételesen lenne érdemes átnézni, hogy mire megy el ilyen sok és miért. Több autó erőn felül? magas telefonszámla? irreálisan drága net/kábeltévé csomag? túl extra élelmiszerek? szigetelés hiánya vagy pazarlás miatt nagy fűtésköltség? gyakori ételrendelés/étterem? költséges hobbi? cigi-alkohol szenvedély?


Nektek kell tudnotok, hogy min megy el.

2014. nov. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!