Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez most hogy van? (Többi lent)

Ez most hogy van? (Többi lent)

Figyelt kérdés
2 ev szavatossagot kaptam egy cipore a deichmannban, visont 8 honap utan visszavittem mert elegge lestrapalt lett. Ok azt mondtak 6 honap letelt, ezert nekem magam el kell vinni egy szakvelemenyre, ahol megallapitjak hogy kapok e ra garanciat vagy nem. Ez penzbe kerul nekem? Volt mar valaki ilyen esetben, mit tett?

2014. nov. 5. 17:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez sajnos így van. A legtöbb cég nem él ezzel a törvény adta lehetőséggel, mert nagyon nem vásárlóbarát. De a Deichmann ilyen paraszt sajnos.


Én ugyan így jártam, mint te. Akkreditált bevizsgálóhoz kéne elvinni (5 vagy 6 van az országban), ők 5,500 ft-ért állítanak ki szakvéleményt, amiről számlát kell kérni.


Ha a szakvélemény azt állapítja meg, hogy jogos az igény akkor a Deichmann kifizeti a bevizsgálás díját is. Ha nem az akkor buktad.

2014. nov. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szóval ha nem találják alkalmasnak, akkor is ki kell fizetnem a szakvélemény díját? Úristen...
2014. nov. 5. 20:45
 3/8 anonim ***** válasza:
A szakvélemény díját így is úgy is ki kell fizetned előre - csak ha igazad van akkor majd egyszer valamikor visszafizeti a Decathlon.
2014. nov. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
illetve Deichmann.
2014. nov. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát ha a szakvélemény azt állapítja meg hogy nem volt jogos a reklamációm és még úgy kell nekem fizetni, annak nem sok értelmét látom, de hát ha így van nem kockáztatok, új cipőt kell vennem :( Csak akkor minek mondják hogy jajj, így meg úgy 2 év jótállas, erről 6 hónapon túli szakvéleményről nem is tájékoztattak.
2014. nov. 5. 21:12
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért mondják, mert így szól a törvény és kötelező.
2014. nov. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Nekem az Office Shoesban van ugyanilyen esetem, de ők azt mondták, hogy a szakvélemény díját semmiképp nem fizetik ki, akkor sem, ha nekem ad igazat. Ehhez joguk van?


Kőszi előre is!

2014. dec. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem. ahhoz nincs! Ha a szakvélemény neked ad igazat akkor az a cég költsége, hiszen ő vitatta az igényedet!
2014. dec. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!