Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mikor kell tb-t fizetnem?...

Mikor kell tb-t fizetnem? Milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, tavaly végeztem a gimivel, de sajnos nem vettek fel orvosira, ezért most egy évet itthon tanulok és jövőre újra felvételizek!

Júliusban dolgoztam 17 napot alkalmi munkán, bejelentve.

Meddig érvényes akkor a tbm?

Mikor kell mennem befizetni?

Nincs valamilyen lehetőségem, hogy átvállalja az állam a tbmet?

Hallottam valamit, hogy 21 éves korig fizetnek 1 évet ingyen.

Mit kell tennem?

Nem fogok dolgozni, csak itthon tanulok, hogy biztosan felvegyenek jövőre!


2014. okt. 29. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Tájékoztató:

[link]


Mentesség feltételei:

[link]


Diákokra vonatkozó tájékoztató (ne zavarjon, hogy 2012. évi, az elv ugyanaz, nem változott, maximum az összeg emelkedett):

[link]

2014. okt. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Itt nem irja pl a munkaugyi kozpontos bejelentkezest!

Azzal mi a helyzet?

Ok nem vallaljak at 1 evig helyettem?

2014. okt. 29. 21:00
 3/4 anonim ***** válasza:

A "munkaügyi központos" bejelentés akkor érdekes, ha álláskeresési járadékot is folyósítottak részedre, mert arra a időszakra "biztosítottnak" minősülsz, és mint ilyen egyénnek nem kell külön egészségügyi szolgáltatási járulékot ("TB-t") fizetned. Ha nem folyósítottak, akkor maga az álláskeresői regisztráció nem jogosít fel erre, tehát kell fizetned.

Akárcsak nekem...:)


Ha tanulói hallgatói jogviszonnyal rendelkezel, akkor nem kell fizetni, mivel az állam fizeti arra az időre. Az, hogy melyik tanulói hallgatói jogviszony jogosít fel erre, a belinkelt oldalon megtalálod.

2014. okt. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az "1 évet ingyen dolgot" kevered azzal, hogy ha valaki rászorultnak minősül, akkor a járási hivatalnál kérvényezheti, hogy vállalják át helyette ennek a járuléknak a fizetését. Ezt általában 1 évre szokták megtenni. A rászorultságról is belinkeltem egy oldalt.
2014. okt. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!