Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ingatlanközvetítői megbízási...

Ingatlanközvetítői megbízási szerződés felmondására hol találok kitölthető sablont?

Figyelt kérdés
És vajon hány napos határidővel lehet felmondani, vagy talán azonnal?
2014. okt. 18. 21:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát, mi van a szerződésben? Abban kell, hogy legyen a szerződés felmondására vonatkozó kitétel. Szerény véleményem szerint egyébként azonnal, mert ha neked már nincs szükséged arra, hogy vevőt/eladót keressen neked, akkor ne akarjon már még két hétig keresni!

Nem kell ennek nagy feneket keríteni. A ... megbízást visszavonom. Dátum, aláírás.

2014. okt. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az első választ azzal egészíteném ki, hogy visszaigazolást kérek a felmondásról. Én ezt csináltam pár napja több szerződéssel, sablon nélkül, a legtöbben vissza is igazolták a felmondást. Remélhetőleg nem kizárólagos szerződéseket kötöttél...
2014. okt. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Természetesen nem kizárólagosak, annyi eszem azért van!

Köszönöm az infókat.

2014. okt. 20. 12:35
 4/5 anonim ***** válasza:
Az észt azért én is feltételeztem, viszont szintén saját tapasztalat, hogy a kizárólagos helyett most az egyik neves irodánál más a neve, asszem kiemelt. Ezt például nekem is felajánlották, holott előtte tisztáztuk persze, hogy kizárólagos szóba sem jöhet.
2014. okt. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát persze! Az ingatlanos egy külön állatfajta.

Ott próbálják meg átverni a vevőt és az eladót, ahol tudják, csak a pénzük meglegyen!

Hihetetlen, milyen rafinált és mocskos egy népség.

Én is ezért akarom felmondani, nem pedig azért mert elkelt a lakásom.

Immáron egy éve árulja (állítólag) a lakásomat, miközben senkit felém sem hozott, rám nem szólt. 2 fős irodáról van szó, felvettek egy újat. Az új felhív mint magánember, végignézi az ingatlant, és utána hozakodik elő azzal, hogy ő igazából ingatlanos (gusztusataln!!!!!!!!!).

Miután tisztáztuk, hogy ők már árulják az ingatlant, közli, hogy ő beszélt a főnökkel, és nem tud róla, hogy abban a házban árulnának valamit is.

Na ezek után tovább nincs mit beszélnem velük.

2014. okt. 23. 12:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!