Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan kell a kínaiakkal...

Hogyan kell a kínaiakkal hatásosan alkudni?

Figyelt kérdés

Ma elmentem a sárkány centerbe, gondoltam ott sokkal olcsóbban kapok pulóvert és széldzsekit. Hát dobtam egy hátast, amikor megkérdeztem az árakat. Egy szaros kínai bélés és felirat nélküli, egyszínű széldzsekiért 4500 Ft-ot akartak elkérni! Vissza is kérdeztem, meghökkentem rendesen... Jártam több boltban is, ott 2500 Ft körül vannak, de azokból nem volt megfelelő méret vagy szín...


Szóval ti hogyan szoktatok alkudni olyan termékre, amiről tudjátok, hogy ötszörös árat akar érte az eladó és ez abszolút röhejes?


/gondolom szegény kici cíkszeműek rájöttek, hogy adót is kell fizetni és most megemelték az árakat... Régebben nem voltak ilyen brutál árak! A plázákban lévő boltokban kerülnek ennyibe a pulcsik, kabátok, amikre van garancia is.../



2014. okt. 15. 21:16
 1/3 anonim ***** válasza:
29%
Hát mondd, hogy mivel te kínai vagy, muszáj olcsóbban adnod, mert neked meg nincsen rá pénzed, kb ennyi.
2014. okt. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
mond neki hogy adsz éte öccázat
2014. okt. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha valamit meg akarsz mindenképpen venni, arra nemigen lehet alkudni. Arra lehet, amit nyugodt szívvel otthagynálHa 2500-ért akarod megvenni a 4500-as terméket, akkor mondd, hogy "én 2000-re gondoltam" vagy "adok érte 2000-et".


Ha erre nemleges a válasz, akkor egy köszönöm után menj el. Ha utánad szól egy alacosnyabb árral (3000, 3500), akkor mondd, hogy maximum 2500. És vagy elfogadja, vagy nem.

2014. okt. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!