Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék igényelni...

Hogyan tudnék igényelni Erzsébet utalványt műszaki cikre?

Figyelt kérdés
Sajnos jelenleg nem telik nekem pénzügyileg, hogy új digitális fényképezőgépet vegyek az örökre meghalt helyében.

2014. okt. 15. 17:01
1 2
 1/12 Nosco ***** válasza:
Add el az Erzsébet utalványod! Van aki megveszi kicsit bukhatsz rajta de jobb mint a semmi!
2014. okt. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az "étkezési utalvány" kifejezésnek melyik tagja nem világos? :D

Van aki meg budipapírt akar venni rajta, én nem értem az embereket...

Nem teljesen értem a problémát egyébként, sajnos a kaja árak bőven olyan magasak, hogy minden további nélkül elköltheted az összes utalványodat kajára és még akkor is valószínűleg kénytelen leszel készpénzért is kaját venni. Vagy százezreid vannak utalványban?? :D

Én azt tenném, hogy lehetőleg utalványért vennék kaját, a készpénzt meg lehetőleg félretenném.

2014. nov. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én vegyi árút szeretnék venni utalványon, de hiperekben azt sem lehet. Gondolkozz mielőtt olyat írsz... 67 ezer forintos fizetés + 20 ezer utalvány-ból hogy a fenébe teszel pénzt félre, ha kifizetem a rezsit meg hitelt egy kanyi se marad. Utalványból oké hogy kaját, de tésztával vagy tojással nem lehet füredni, mosni és még csak a feneked kitörölni se! Sőt, postán csekket befizetni se!
2014. nov. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"67 ezer forintos fizetés + 20 ezer utalvány-ból hogy a fenébe teszel pénzt félre..."

Ebben az esetben az sem segít, ha 87 ezret kapsz kézhez, mert ugyanúgy elmegy alapvető kiadásokra, amit írtál. De akkor nem értem, ha 87 ezer ft elmegy kiadásokra, akkor miben segítene, ha az utalvány részét elkölthetnéd vegyi árura? Semmiben, mert nem maradna rá ugyanúgy.

87 ezer forinttal nem az a baj, hogy 20 ezer kaja utalványban van, hanem az, hogy kicsi maga az összeg.

2014. nov. 11. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Képzeld, hogy havi 6-7 ezer forint kerül beosztásra vegyi árú céljára (mosószer,öblítő, sampon, fogkrém, mosogató, súroló,wc papír...)Mivel ez a 67 ezer forintos fizetésből nem gazdálkodható ki, igen is kénytelen az ember ilyen és hasonló kérdéseket feltenni itt és máshol, esetleges lehetőségek megoldására. Nem vagyok munka nélküli, nem kapok segélyt, normálisnak nevezhető állásom van, ahol ennyit fizetnek, mert a "fejesek" a törvényben így határozták meg és abból vagyok kénytelen gazdálkodni amit kapok. Ha tudnál jobb lehetőséget, jobban fizető állást, úgy, hogy bkv-val be tudjak járni dolgozni, természetesen nagyon érdekelne, több műszakban és sok túlórával is.
2014. nov. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem vagyok érzéketlen, megértem, hogy kevés a $. Sajnos nyilván nem tudok jobb munkát senkinek sem szerezni.


Azonban amit írsz, az tényszerűen matematikailag értelmetlen. Még egyszer mondom, ha 20 ezer fölötti összeg elmegy kajára, akkor teljesen mindegy, hogy a 20 ft-os utalvány az kajára költhető, vagy sem, a 87 ezer forinttal van a baj, nem azzal, hogy az Erzsébet utalvány csak kajára költhető. nem értem mit nem lehet ezen matematikailag érteni.

Ha 87 ezret elköltesz úgy, hogy 20 ezer fölött elmegy kajára (ami tökéletesen életszerű) és nem jut pénz vegyi árura, akkor tökéletesen mindegy lenne, hogy az utalvány használható-e vegyi árura...

2014. nov. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Egyszerűbben megfogalmazva.

Mindaddig, amíg az ember többet költ kajára, mint amennyi Erzsébet utalványa van (reális), addig semmiféle megkötést nem jelent, hogy az Erzsébet utalványt csak kajára lehet költeni.


És ez esetben semmit sem segít, ha az Erzsébet utalványt bármire elkölthetné, hiszen kajára nagyobb összeget költ, mint amennyi utalványa volt.


Ilyen esetekben az lehet a baj, ha amúgy kevés a bevétele, de azon nyilván nem segítene az sem, ha bármire költhetné az utalványát...

2014. nov. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Még egyszer mondom, ha 20 ezer fölötti összeg elmegy kajára" Ha nincs miből, akkor nem mehet el annyi kajára.

Ha ezt nem tudod elképzelni akkor sajnálom és egyben irigyellek is, hogy neked jobban megy. Mosni, fürdeni, mosogatni pedig kell, a rosszul fizető munka után is lesz piszkos ruha és a napi 300 ft-os paprikás krunpli vagy lekváros tészta után is van mocskos tányér.

2014. nov. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Havonta nem költesz 20 e ft-t élelmiszerre összesen?
2014. nov. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, kb minden 2. hónapban kerül sor 20 e ft kajára költésére és minden 2. hónapban szenvedek, hogy jó áron adjam el az utalvány egy részét, mert kell vegyi árú is.
2014. nov. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!