Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Apolasira jogosult lehetek?...

Apolasira jogosult lehetek? Ha igen, hogyan kell intezni?

Figyelt kérdés
Nagymamam mar nem tudja ellatni magat, ejszakara mar pelenkazni is kell. En nemreg vegeztem a foiskolan, munkat egyelore nem talaltam. Hivatalosan elmehetek apolasira (nem tudom mi a pontos neve) Szuleim dolgoznak, testvereim iskolasok meg, valakinek amugy is otthon kell maradnia a nagymamammal.
2014. okt. 10. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:
polgármesteri hivatalban kell intézni, kérdezd meg nálatok hol van helyileg az ápolási osztály... ott kapsz nyomtatványokat, amiben ebben az esetben szerintem a mamád háziorvosával is ki kell majd egyet töltetni... az ápolási nyomtatványon van olyan, hogy fokozott ápolás - ezt jelöld majd be ha már pelenkázni is kell... nem vesztesz vele semmit, mert ha mégsem lennél az emeltre jogosult, akkor majd az alapot kapod... ugyanis ebben az esetben kimegy házhoz valaki és megnézi, mennyire beteg és ő ír ajánlást... (lányomnál legalábbis így volt)
2014. okt. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszonom. Ezt az Onkormanyzatnal kell intezni? Azt hittem ez olyasmi, mint mondjuk a Gyes, hogy szolgalati ido is megy vele.
2014. okt. 10. 14:18
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha a nagymama nem fogyatékos, akkor nem. Valtozott a torvény: csak 18 ev alatti, vagy fogyatékos személyre vehető igenybe.

Amúgy meg rossz a kategoria.

2014. okt. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
megy vele szolgálati idő is... egy telefont megér, hogy jogosult vagy-e rá a mama után vagy sem...
2014. okt. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. okt. 10. 18:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!