Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehet-e hitel nélkül "élni"?...

Lehet-e hitel nélkül "élni"? Részletesebben lent

Figyelt kérdés

szeretnék a jövőben venni egy telket ahova építettni szeretnék házat. ezt a párommal együtt persze. de jelenleg elképzelhetetlen, hogy ezt önerőből meg tudnánk oldani. őszintén szólva én nem szeretnék örökre a városban élni, maximum a külső kerületeiben (jelenleg is az egyik külső kerületben lakom és ez ami még nekem belefér)


érdemes-e felvenni hitelt? igaziból nem értek a pénzügyi dolgokhoz, de nyilván a hitelt az szeretném elkerülni. nekem azt tanították, hogy amire nincs pénzem azt nem engedhetem meg magamnak


tudom elég nagy katyvasz lett a kérdésem, ha mégis tudsz válaszolni, vagy tanácsot adni nagyon köszönöm!


2014. okt. 1. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
lehet. csak okosan kell csinálni. mi ketten a feleségemmel kinn dolgoztunk külföldön, olyan helyen, ahol fizették a szállást, és kaját, így mindent megtakaríthattunk. 4 éven keresztül csináltuk, hazajöttünk, vettünk belőle egy nagy lakást, kocsit és beindítottuk a vállalkozást.
2014. okt. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mi hitelböl epitkeztünk,20evre vettük fel.Megszünt a munkahelyünk,ezert3ev utan nem tudtuk fizetni.A vitak tönkretettek a hazassagunkat,aminek csunya valoper lett a vege.Tovabbra is adosok vagyunk,a haz arveres alatt.A felvett 5.000.000 mara 15.000.000lett a kamatok miatt-egyikünk Sem tudja fizetni,ezert majd valoszinü hogy a gyerekeink hitelt örökölnek csak tölünk.Ha engem kerdezel-soha többet hitel!!!Ha nincs önerö,es közbejön valami,segitseg nelkül bukott ügy.Persze ez az en velemenyem-nem akartam elrettentö pelda lenni.
2014. okt. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Morzsa ***** válasza:
A párommal mi is külföldre mentünk annak idején dolgozni éppen azért,hogy ne kelljen hitelt felvenni.Nem volt egyszerű,de nem akartunk az államnak tartozni 15-20 éven keresztül. Pár év alatt összegyűjtöttünk annyi pénzt,hogy készpénzre építettünk egy nagy padlásszobás házat,melléképülettel,konditeremmel.Nem javaslom a hitelfelvételt,hiszen manapság elég sokan veszítik el a munkájukat,és ezáltal vállnak fizetésképtelenné,persze ez a bankot nem érdekli,csak fizess a semmiből.Volt olyan ismerősöm,aki ház vásárlás céljából milliókat vett fel,és 2 évig tudta fizetni.Utána úgy megemelték a havi törlesztőt,hogy nem tudták fizetni.Azóta egy kis albérletben tengődnek 2 gyerekkel,és a bank is elvette a házat,viszont az adósságuk megmaradt ugyanúgy évekre. Ha nincs még gyerkőcötök,és beszéltek angolul vagy németül,akkor érdemes megpróbálni.Eleinte nehéz lesz,de a havonta számlára érkező összeg kárpótol mindent. Ha ketten együtt spóroltok,akkor gyorsabban gyűlik a pénz.
2014. okt. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A legtöbb embernek, aki házat akar, az sajnos nem tudja elkerülni a hitelfelvételt. Ha ilyenre kerül sor, akkor azért nem árt jól átgondolni a dolgokat, netán bevonni a döntésbe olyan embert/embereket, akik értenek a pénzügyekhez és tudnak tanácsod adni. Amit itt írtak, hogy 20 évre 5 millió hitelt, azt elkell felejteni... Persze, akinek kicsi a jövedelme annak hosszú futamidőre kell berendezkedni, mert csak így tudja fizetni a törlesztőt. Egyébként már vannak olyan konstrukciók, amelyben bizonyos ideig, de akár a futamidő végéig fix lesz a kamat, így a törlesztőösszeg sem emelkedik. Érdemes utánanézni. Ja és főszabály: Olyan fizetőeszközben kell felvenni a hitelt, amelyben a fizetésedet kapod. Sajnos ezt sokan nem vették figyelembe. Bár mostmár nincsenek nagyon devizahitelek.
2014. okt. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!