Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Pénzügyi ismeretekről hol...

Pénzügyi ismeretekről hol olvashatok, tanulhatok?

Figyelt kérdés

Meg gazdasági takarjon az bármi is.

Nem járok már iskolába és ezekről nem tanultam soha.

Van valamilyen összefoglaló ami legalább alapszinten elmagyarázza, hogy mi micsoda?

Alapfogalmak gondolok,banki ismeretek,adózás -

magán vállalkozás esetében.

Nincsenek pénzügyi ismereteim ! :-(



2014. júl. 18. 11:35
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
2014. júl. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elárulod, hogy milyen vállalkozásod van?
2014. júl. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Semmilyen. Egyszerűen csak hiányoznak az ilyen ismereteim. Egyáltalán nem vagyok tisztában az ilyesmivel felnőtt létemre.

Mire kell figyelni egy bankszámlaszám nyitásánál, ha hitelt veszek fel, THM,törlesztés,hova és milyen módon érdemes pénzt félretenni,lekötni ha azt szeretném, hogy több legyen.

2014. júl. 23. 11:37
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Néhány weboldal, ami hasznos lehet:


[link]

[link]

[link]

[link]


Persze vannak mások is, esetleg jobbak, hirtelen ezek jutottak eszembe. Ha gondolod, könyveket is tudok ajánlani...

2014. aug. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Pénzpedagógus válasza:
73%

Mivel engem már egyszer kihajított a moderátor, mert linkeket mertem megjeleníteni, azt ajánlom, hogy hasznéld a jóbarátod, a Google-t, és a következő kulcsszavakkal keress:


személyes pénzügyek

személyes pénzügyi rendszer.


Egy kalap weboldalt fog kihajítani, lesz közte hasznos is. A második kulcsszót azért ajánlom, mert ha csak személyes pénzügyekre keresel, akkor is akadnak jó anyagok (pl. az MNB-é), viszont azok mind csak egy-egy részt fednek le a személyes pénzügyekből. Valamiért ketté szakad ilyenkor a szakma, és vagy csak a mindennapi pénzügyekre koncetrálnak (pl. a háztartásnapló, cashflow vezetésére), vagy ugranak egy nagyot, és rögvest a befektetéseket tárgyalják. (Valahol a senki földjén még ott vannak a biztosítások is.) Viszont ami meg közte van, és fokozatosan felépítendő, hogy eljuss a bevétel-kiadás vezetésétől a tőzsdéig, az meg kimarad. Ezért jobb, ha kapásból a rendszerre keresel.

2014. szept. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!