Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért emelkedik az APPLE...

Miért emelkedik az APPLE részvény, amikor épp aktuális az iCloud meghackelése?

Figyelt kérdés

Nem értem. Botrány a köbön, hogy egy hacker (Bryan Hamade) ellopta egy csomó celebritás meztelen képét és publikálta a weben. Egyszerűen szólva "feltörte" az iCloud-ot. (Nem feltörte, csak a jelszavakat fejtette, szerezte meg.)

Na most ez nem akkora jelentőségű ügy, hogy zuhanjon a részvény?


Vagy mesterségesen bele tudnak szólni? Mondjuk elkezdenek Apple cég emberei vadul részvényt venni, hogy azt a látszatot keltsék, nem történt semmi különös?


Ez ennyire nem befolyásolja a cég részvényárfolyamát?


Valaki profi bróker/elemző világosítson fel pls.



2014. szept. 2. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Ennek nem sok köze van a részvények árfolyamához. Kb a lőtéri kutyát sem érdekli ez a dolog. Nem ez az első eset, hogy van valami ilyesmi.

Csak éppen azért verték ennyire nagy dobra, mert köze van az apple-hez.

2014. szept. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Arra gondoltam, ha "befolyásos" celebekkel történik annak nagy a botrány visszhangja.

A befolyásost arra értem, hogy a bulvár, média, közvéleményre befolyással lehet.


Informatikai berkekben max. megmosolyogják, de az emberek, akik ki tudja mi mindent tárolnak ott, azért erősen összerezzenhetnek és hát pont ők a részvényesek.

2014. szept. 2. 17:12
 3/7 belapus ***** válasza:
Majd esni fog ( gondolom ), ha tényleg bíróságra viszik az ügyet és a bíróság több millió/10 millió dollárra bünteti a céget.
2014. szept. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A részvényesek nem az ilyen celeb lufi ügyekkel foglalkoznak. Őket ez baromira nem érdekli. Nekik mások a szempontjaik.

Amikor az apple rekord bevételekről számol be folyamatosan, akkor meg esik a részvény. Miért? Mert nekik megintcsak nem ezek a szempontok fontosak.

Szóval az ilyen hülye celeb hírek egyáltalán nem érdeklik őket.

2014. szept. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor ez a tőzsdepszichológia kategória? Bár logikus az lenne, - szerintem - amit írtam, hogy esnie kéne. Bonyolult a tőzsde, az biztos.
2014. szept. 2. 19:17
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem lettek a celebek iCloud accountjai meghackelve, hanem egyszerűen gagyi jelszavakat használtak.

Ez azert nagy kulombseg, és biztos ez a tény is hatással volt arra, hogy nem esett a részvény ára.

2014. szept. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

El is olvastad amit írtam?


Direkt zárójelben leírtam:

(Nem feltörte, csak a jelszavakat fejtette, szerezte meg.)


De az emberek nem informatikusok, lexarják a technikai részét, annyit hallanak meg a dologból, hogy a felhő nem biztonságos, az icloud nem biztonságos, az APPLE képtelen megvédeni a privát adatokat, a privát szférát.

2014. szept. 2. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!