Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit tud tenni ilyenkor a NAV?

Marci0328 kérdése:

Mit tud tenni ilyenkor a NAV?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 90 napra tiltották a BET365-re a magyar belépést. Az oldal bejön de a fiókomba nem tudok belépni. Több mint valószínű hogy a magyar IP címeket blokkolják csak. Ha egy külföldi IP-vel belépnék a saját fiókomba és kikérném a pénzem a saját számlámra(ami ugye magyar) Azt a pénz mozgást ők látnák a Bet-ről? Illetve mivel nem tilos a szerencse játék és elmúltam 18 is bőven esetleg megbüntetnének ezen cselekedetem miatt??

#NAV #bet365 #szopják
2014. aug. 13. 10:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A szerencsejáték csak akkor nem tilos ha a NAV engedélyezi. A bet365 pedig illegálisan működött itthon, mivel nem fizetett adót. Ezért kezdték el blokkolni a fogadóirodákat, mivel milliárdos károkat okoztak.

A legegyszerűbb, ha paypalra vagy valami hasonlóra utalod ki és onnan a bankszámládra.

2014. aug. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azért kérek magamnak valami külföldi IP-t hátha....
2014. aug. 13. 10:39
 3/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
0%

Nem a magyar IP-ket blokkolják, hanem a szolgáltatód eleve nem engedi tovább többek közt a Bet365 felé az adatforgalmat, helyette ezt a NAV-os oldalt adja be. Erre a NAV kötelezi őket, tehát nem megoldás a váltás sem, és nem a szolgáltató a szemét.

Elvileg HideIP és társai jók a kikerülésére, külföldi VPN, proxy szintén jó, illetve Tor böngésző is.

2014. aug. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Kérdező egy hétig beszélték a híradóba hogy lefogják tiltani, te nem hallottad előre?
2014. aug. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hallottam róla de figyelmen kívül hagytam. IP szerint korlátoznak mert egy Orosz IP-vel betudtam lépni a saját fiókomba. A Kérdés inkább az, hogy ha én azt a pénzt átutalom egy a nevemen lévő PayPal számlára azt a NAV milyen szinten fogja látni? Ez adócsalásnak számít a részemről vagy ártatlan résztvevő vagyok aki most kivenné a pénzét bárhogy.
2014. aug. 13. 11:26
 6/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
0%

"IP szerint korlátoznak mert egy Orosz IP-vel betudtam lépni a saját fiókomba. "


Akkor a technikai szöveg: a megadott külföldi szerencsejátékokkal foglalkozó oldalakat a szolgáltatód tiltja le. Tehát ezen oldalak felé nem tudsz adatforgalmat bonyolítani. Amikor te már eleve orosz IP-vel vagy, akkor egy VPN vagy proxy szolgáltatást használsz. Azt, hogy te milyen adatokat küldesz az orosz szerver felé, és hogy az mit kezd ezekkel az adatokkal, azt nem látja a szolgáltató. Így nem látja azt sem, hogy te az orosz szerveren keresztül éppen egy letiltott oldalt nézegetsz.

2014. aug. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a technikai oldal felőli magyarázatot. Akkor ez esetben át rakhatom észre vétlen a paypal-re a pénzt? Nem fogják ezt kivizsgálni vagy észre venni?
2014. aug. 13. 11:47
 8/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
0%
Igen, átrakhatod, a Paypalt nem tudja ellenőrizni a NAV akkor sem, ha továbbküldöd utána bankszámlára.
2014. aug. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A NAV nem nézi az összes PayPal fiókot.

Adóbevallást neked kell készíteni, és abban kell számot adni a jövedelmeidről.

Ha ebből az összegből, amit most ki akarsz venni, egy autót, vagy egy házat veszel, akkor előfordulhat a jövőben, hogy a NAV egy vizsgálat vagy ellenőrzés során rákérdez, hogy ezt miből vetted. Mutasd meg a bevallásaidat és számoljunk együtt, hogy kitelik-e belőle!!!

2014. aug. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 belapus ***** válasza:
A ZenMate kiegészítő is egyfajta megoldást jelenthet.
2014. aug. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!